SM aicinājusi nepubliskot VK revīzijas lidostā «Rīga» rezultātus

Apollo
0 komentāru

Saistībā ar komercnoslēpuma aizsardzību Valsts kontrole (VK) publiskojusi tikai daļu revīzijas rezultātu lidostā «Rīga», tomēr Satiksmes ministrija (SM) iepriekš aicinājusi ierobežotas pieejamības informācijas statusu piemērot visam ziņojuma tekstam, portālu «Apollo» informēja VK pārstāve Egita Diure.

Lidosta

Foto: AFI

VK gan norāda, ka saskaņā ar likumu par ierobežotas pieejamības informāciju nav uzskatāma informācija, kas saistīta ar rīcību ar valsts finanšu līdzekļiem un mantu, kā arī informācija, kas pieejama sabiedrībai bez normatīvajos aktos paredzētajiem ierobežojumiem vai kas ir jau publicēta.

Vienlaikus VK vērš uzmanību, ka atklātībai nododamā revīzijas ziņojuma teksts, kas satur ierobežotas pieejamības informāciju un atbilst komercnoslēpuma statusam, ir saskaņots ar Komerclikumā noteikto komersantu — lidostu «Rīga».

Tāpat saskaņā ar likumu VK ir pienākums nodot atklātībai revīzijas ziņojuma tekstu, kas nesatur ierobežotas pieejamības informāciju.

Noteiktie informācijas pieejamības ierobežojumi liedz VK atklāt sabiedrībai pilnīgu lidostas saimnieciskās darbības ainu, bet ļauj sniegt vien vispārīgu priekšstatu par revīzijas rezultātiem.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv