SM budžetu plāno samazināt par 52,8 miljoniem latu

Apollo
0 komentāru

Šā gada valsts budžeta grozījumu projekts paredz, ka lielākais samazinājums — 52,8 miljonu latu apjomā — būs Satiksmes ministrijai (SM).

Kā aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministra Kaspara Gerharda (TB/LNNK) padomniece Inga Spriņķe, samazinājuma summa var mainīties atkarībā no galīgā izvērtējuma — kurās pozīcijās un par cik samazinājums ir iespējams.

Patlaban zināms, ka daļu no šā samazinājuma veidos algas un administratīvās izmaksas. Saistībā ar degvielas cenu samazinājumu paredzēts pārskatīt un samazināt arī dotācijas pasažieru pārvadājumiem.

Aptuveni miljons latu samazinājums paredzēts dotācijām lidostai «Rīga». Kā aģentūrai LETA norādīja lidostas preses sekretārs Mārtiņš Langrāts, šīs dotācijas ir paredzētas lidostas drošības pasākumu finansēšanai. Valsts dotācijas paredzētas tikai un vienīgi ar lidostas un nacionālo drošību saistītiem jautājumiem un projektiem. Taču šādas dotācijas ne tieši, ne pastarpināti nav iespējamas, lai sniegtu atbalstu lidostas pamatfunkciju veikšanai, pasvītroja Langrāts.

Plānots, ka vislielākais samazinājums gaidāms Valsts autoceļu fondam. Gerhards jau ticies ar VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) vadību un pārrunājis šo jautājumu. LVC gatavo savus priekšlikumus par samazinājumu, nosakot, kādus ceļu projektus tas varētu ietekmēt.

Starp SM nesamazināmiem izdevumiem minēta dotācija 3,5 miljonu latu apmērā Latvijas Pastam, kas paredzēta zaudējumu kompensēšanai par izdevumu piegādi laukos 2008. gadā, dotācija iekšzemes lidojumu nodrošināšanai no Liepājas un Ventspils lidostas — 2,3 miljonu latu apjomā, kā arī Eiropas Savienības (ES) politiku finansēšanai un līdzfinansēšanai — 141 miljona latu apjomā.

Paredzēts, ka pēc samazinājuma SM kopējais budžets 2009. gadam veidos 358 miljonus latu.

Kā ziņots, valdība šodien slēgtā sēdē izskatīja Finanšu ministrijas iesniegto piedāvājumu valsts budžeta grozīšanai, nosakot, ka priekšlikumi par samazinājumiem jāiesniedz līdz piektdienai, 20. martam, plkst. 15.

Patlaban budžets tiek plānots ar 7–7,5% valsts budžeta deficītu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv