SM noliedz, ka netiktu domāts par iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanu

Apollo
10 komentāri

Satiksmes ministrija nepiekrīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) apgalvojumam, ka būs problēmas ar iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanu, jo Transporta attīstības pamatnostādņu 2013.-2020.gadam projektā ir paredzēti pasākumi un nepieciešamais finansējums iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanai.

SM noliedz, ka netiktu domāts par iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Sprūdžs skaidrojis, ka SM piedāvātais pasažieru pārvadājumu problēmu risinājums var atrisināt problēmas tikai īstermiņā. Savukārt ilgākā laika periodā būtiski būtu izstrādāt visaptverošu koncepciju iedzīvotāju mobilitātes veicināšanai.

Satiksmes ministrija savukārt norāda, ka uzdevumi, kas jāveic iedzīvotāju mobilitātes veicināšanai, ir noteikti gan Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam, gan Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam.

Patlaban arī esot izstrādāts Transporta attīstības pamatnostādņu 2013.-2020.gadam projekts, kur viens no rīcības virzieniem ir nodrošināta iekšējā un ārējā sasniedzamība un augstas kvalitātes mobilitātes iespējas visā valsts teritorijā, un tā ietvaros ir paredzēti pasākumi un nepieciešamais finansējums iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanai, uzsver ministrijā.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Sprūdžs uzskata, ka satiksmes ministra Anrija Matīsa piedāvājums pasažieru pārvadājumu jomas sakārtošanai ir tikai īstermiņa risinājums.

Matīss nosūtīja vēstuli Sprūdžam un finanšu ministram Andrim Vilkam (V) ar piedāvājumu mainīt pasažieru pārvadājumu finansēšanas modeli - turpmāk Autotransporta direkcija būtu pasūtītājs un līguma slēdzējs ar reģionālajiem pārvadātājiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv