Smagi savainotais glābējs: 21.novembris ir mana otrā dzimšanas diena Video Attēlu galerija

Apollo
14 komentāri

Viens Zolitūdes traģēdijā cietušais vakar izrakstīts no Austrumu slimnīcas, bet pārējie vēl ārstējas gan šajā, gan citās Rīgas klīnikās. Vienu no cietušajiem ugunsdzēsējiem - Staņislavu Turoku vēl gaida operācija un ilga rehabilitācija. Viņš notikuma vietā ieradās pirmajā glābēju brigādē un pēc otrā nogruvuma savainots centās palīdzēt pārējiem kolēģiem.

Latvijas Televīzijai Staņislavs stāsta, ka nogruvumi vienmēr ir bīstamāki par ugunsgrēkiem. Glābēji metušies iekšā un sākuši glābšanas darbus.

«Viss bija sagāzies, sabrucis.Redzējām mirušus cilvēkus. Visus spēkus veltījām cilvēku glābšanai, dzirdējām cilvēku kliedzienus - līdām zem betona blokiem, runājām ar viņiem.Centāmies kaut kā atbalstīt un izvilkt. Taču sapratām, ka bez palīdzības to izdarīt nevar, jo paneļi sver vairākas tonnas,» atceras glābējs.

Staņislavs ar kolēģi ar hidraulisko domkratu pacēluši kādu bloku un vilkuši ārā vienu cietušo, kad pēkšņi noticis otrs nogruvums.

«Tas notika vienā momentā - putekļi, troksnis. Kur katrs tajā brīdī bija, tur arī palika.Es biju pie samaņas. Saviem spēkiem izlīdu, centos palīdzēt kolēģiem,» stāsta glābējs.

Pēc kāda laika viņš sapratis, ka sāp mugura. Staņislavs devies pie mediķiem, kas konstatējuši, ka viņam ir divu mugurkaula skriemeļu lūzums.

Staņislavs pārdzīvo par bojāgājušajiem kolēģiem.Slimnīcas sanitāri saka, ka glābējam klāt stāvējis sargeņģelis, ka palicis dzīvs.Viņam gaidāma operācija, bet 21.novembri viņš sauc par savu otro dzimšanas dienu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv