Šmaukšanās ar pārtikas termiņiem: Lielbritānijā žurnālisti atklāj vistas gaļas piegādātāju pārkāpumus

Apollo
45 komentāri

Viens no lielākajiem vistas gaļas piegādātājiem Lielbritānijā pārtraucis savu darbību pēc tam, kad tika atklāta virkne veselības un drošības pārkāpumu, vēsta interneta medijs «Metro». 

Ilustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Foto: Aleksi Aaltonen, CC BY-NC-ND 2.0

Maskējusies žurnāliste strādājusi «2 Sisters Food Group», kas piegādā vistas gaļu «Tesco», «Marks & Spencer», «Aldi» un «Lidl», atklājusi, ka darbinieki vilto vistu nokaušanas datumus.

Saskaņā ar ITV un «The Guardian» izmeklējumiem, tika konstatēts, ka, iespējams, tiek sajaukta dažādu «vecumu» gaļa un mainīti svītru kodi uz gaļas kastēm. Tas viss var paildzināt «gaļas dzīvi plauktos».

Daži darbinieki arī sūdzējušies, ka gaļa, no kā veikali jau vienreiz atteikušies, tikusi pārpakota un nosūtīta uz veikaliem no jauna.

Kvalitātes nodrošināšanas darbinieki tāpat pastāstīja reportieriem, ka viņi jūtas ražošanas vadītāju iebiedēti un bažījas, ka varētu tikt atlaisti, ja mēģinātu ievērot pārtikas higiēnas normas. 

Pēc izskanējušās informācijas, «Aldi», «Lidl», «Marks & Spencer» un «Tesco» paziņojuši, ka pārtrauks pirkt vistas gaļu no konkrētā piegādātāja. 

Pārtikas Standartu aģentūra gan paziņojusi, ka nav konstatējusi pārkāpumus inspekcijas laikā uzņēmumā. Taču uzsvēra, ka turpinās pārbaudīt pierādījumus, un neatbilstības gadījumā, veiks nepieciešamās darbības attiecīgajā komercdarbības jomā, sadarbojoties ar vietējām varas iestādēm. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv