Šmēdiņš/Ivanovs Eiropas U-23 čempionāta apakšgrupu turnīru noslēdz bez zaudējumiem

Eiropas U-23 čempionātā pludmales volejbolā šodien savu trešo uzvaru trīs spēlēs izcīnīja Latvijas duets Jānis Šmēdiņš/Ingars Ivanovs, vēsta sacensību mājaslapa internetā.

D apakšgrupas pēdējā, trešajā mačā ar ceturto numuru izliktie Šmēdiņš/Ivanovs ar 2-1 (21:10, 18:21, 15:9) pieveica slovākus Janu Namesanski un Peteru Gjurovski, kuriem turnīrā ticis devītais numurs.

Kā ziņoja LETA, savā pirmajā spēlē latvieši sīvā cīņā ar 2-1 (17:21, 21:16, 16:14) pārspēja ar 21. numuru izlikto Krievijas duetu Alekseju Jutvaļinu/Sergeju Kostjukinu, bet otrajā mačā ar 2-0 (21:11, 21:8) sakāva Sanmarīno pāri Mateo Lombardi un Andreu Lacarīni, kuri izsēti ar 16. numuru.

Tādējādi Šmēdiņš/Ivanovs kļuva par D apakšgrupas kopvērtējuma uzvarētājiem, otrajā vietā atstājot Krievijas pāri, kas trīs spēļu kārtās tika pie diviem panākumiem, un garantēja sev vietu izslēgšanas spēļu turnīrā, kur viņiem pirmajā kārtā jau šodien pretī stāsies ar trešo numuru izsētais Spānijas duets Adrians Gavira un Alehandro Fernandess-Rohass.

Mazāk veiskmīga trešā spēļu kārta vīriešu sacensībās bija otram Latvijas duetam Artūram Plūmem/Tomam Benjavam. Ar 24. numuru izliktie Plūme/Benjavs šodien savā pēdējā apakšgrupu turnīra mačā ar 0-2 (7:21, 16:21) atzina ar 13. numuru izsēto dāņu Jakoba Openheima un Jonatana Liliendāla pārākumu.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā latvieši ar 0-2 (13:21, 16:21) piekāpās turnīra galvenajiem favorītiem Aleksandram Valkenhorstam un Štefanam Vindšeifam, bet otrajā spēlē ar 2-1 (21:10, 15:21, 16:14) pārspēja rumāņu pāri Tonku Aleksandru/Kristianu Brinzu, kas izlikti ar 12. numuru.

A apakšgrupas kopvērtējumā Plūme/Benjavs ierindojās trešajā vietā un turnīra nākamajai kārtai nekvalificējās.

Tikmēr dāmu sacensībās trešo vietu C apakšgrupas kopvērtējumā izcīnīja ar desmito numuru izliktās latvietes Anete Krastiņa un Jana Jaudzema, kuras pirmās kārtas spēlē ar 2-0 (21:17, 21:18) pārspēja serbietes Ņinu Skariču un Sanju Trivunoviču, kurām šajā turnīrā ticis 15. numurs, otrajā kārtā ar 0-2 (13:21, 16:21) piekāpās ar 22. numuru izsētajām igaunietēm Kristenai Kīnsai un Kreti Kulmai, bet trešajā cīņā ar 0-2 (18:21, 11:21) atzina ar augsto trešo numuru izliktā Krievijas dueta Svetlanas Popovas un Jevgēņijas Ukalovas pārākumu.

Latvietēm tomēr izdevās kvalificēties izslēgšanas spēļu turnīram, kurā šodien turpinās cīņu pēc ierastās «divmīnusu» sistēmas. Pirmajā kārtā Krastiņai/Jaudzemai pretī stāsies ar 21. numuru izliktais Vācijas duets Brita Bite un Jūlija Grosnere.