Smēķētāja atraitne ASV uzvar tiesas prāvā pret «Philip Morris»

Apollo
0 komentāru

Floridas tiesa trešdien apmierināja plaušu vēža upura atraitnes prasību, kurā tā pieprasīja ASV tabakas kompānijai «Philip Morris» izmaksāt astoņus miljonus dolāru (4,4 miljonus latu) par smēķēšanas atkarības izraisītu nāvi, tādējādi radot tiesu precedentu līdzīgām prāvām.

Tiesa lēma par labu Eleinai Hesai, kuras vīrs, ilgstošs smēķētājs, Stjuarts Hess 1997.gadā 55 gadu vecumā mira no plaušu vēža. Viņš bija smēķējis 40 gadus.

Tiesa noraidīja Hesas prasību kompensācijā saņemt 130 miljonus dolāru (72,4 miljonus latu), jo tiesa norādīja, ka viņas vīrs arī bija daļēji atbildīgs savā nāvē, dienā izsmēķējot trīs paciņas cigarešu.

Taču pēc deviņu stundu apspriešanās zvērinātie nolēma, ka «Philip Morris» Eleinai Hesai kompensējošo zaudējumu atlīdzībā jāizmaksā divi miljoni dolāru (1,1 miljons latu), viens miljons dolāru (557 000 latu) jāizmaksā viņas dēlam Deividam, bet zaudējumos jāizmaksā pieci miljoni dolāru (2,7 miljoni latu).

Eleinas Hesas advokāts Alekss Alvarezs norādīja, ka ir apmierināts ar tiesas lēmumu.

«Viņa [Eleina Hesa] ir pamatskolas skolotāja, un viņa stājās pretī «Philip Morris», kas ir viena no spēcīgākajām kompānijām pasaulē, un uzvarēja. Mēs esam bruģējuši ceļu arī citiem upuriem, kuri arī vēlas iesniegt savas prasības tiesā. Mēs esam priecīgi, ka varam viņiem sniegt šādu iespēju,» sacīja Alvarezs.

Floridas štata tiesā patlaban ir iesniegti aptuveni 8000 līdzīgu prasību.

«Philip Morris» paziņoja, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv