Snoudens nevar pamest Maskavas lidostu nederīgu dokumentu dēļ Papildināts

Apollo
23 komentāri

Bēguļojošais ASV izlūkdienesta bijušais darbinieks Edvards Snoudens nevar atstāt Maskavas Šeremetjevas lidostas tranzītzonu, jo viņa dokumenti nav derīgi, ceturtdien ziņo Krievijas mediji.

Snoudens nevar pamest Maskavas lidostu nederīgu dokumentu dēļ

Foto: Reuters/Scanpix

«Snoudenam nav derīgu dokumentu. Šī iemesla dēļ viņš nelido uz Kubu vai jebkur citur,» atsaucoties uz kādu informētu avotu, vēsta aģentūra «RIA Novosti».

Aģentūra «Interfax» ziņo, ka Snoudens nonācis strupceļā, jo Maskava atsakās atbildēt uz Vašingtonas neoficiālajiem lūgumiem izdot bijušo CIP darbinieku.

Atsaucoties uz kādu informētu amatpersonu, «Interfax» vēsta, ka oficiālu lūgumu no Vašingtonas Krievija nav saņēmusi, bet uz neoficiālajiem kontaktiem atteikusies atbildēt, ņemot vērā pašreizējās Krievijas-ASV attiecības jautājumos par cilvēktiesībām un Sīrijas konfliktu.

«Tas nav pamats, lai Krievija spertu kādus nopietnus soļus (..). Snoudena situācija ir nonākusi strupceļā,» norādīja anonīmā amatpersona, piebilstot, ka to var atrisināt tikai Ekvadoras vai kādas citas valsts lēmums piešķirt Snoudenam politisko patvērumu.

Jau vēstīts, ka par izlūkdienestu informācijas izpaušanu meklētais bijušais Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) tehniskais darbinieks Snoudens svētdien izlidoja no Honkongas uz Maskavu.

Sākotnēji tika uzskatīts, ka viņš no Maskavas plāno tālāk doties uz Kubu, lai no turienes mērotu ceļu uz Ekvadoru. Taču Snoudens svētdien tomēr uz Kubu neizlidoja.

Arī ceturtdien Snoudens neieradās uz reisu no Maskavas uz Havanu.

ASV ir atsaukušas Snoudena pasi. Tīmekļa vietne «WikiLeaks» ziņoja, ka Ekvadora Snoudenam izdevusi ceļošanas dokumentu, bet kāda augsta ranga Ekvadoras Ārlietu ministrijas amatpersona trešdien šo informāciju noliedza.

ASV varasiestādes Snoudenam izvirzījušas apsūdzības spiegošanā, un Honkongai bija nosūtīts pieprasījums izdot viņu tiesāšanai.

Snoudens nodeva britu laikrakstam «The Guardian» informāciju par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas programmām, tostarp masveida telefonsarunu noklausīšanos un personu izsekošanu globālajā tīmeklī, analizējot videomateriālus, fotogrāfijas un e-pastus.

«The Guardian» norāda, ka savu informācijas avotu avīze atklājusi pēc paša Snoudena lūguma.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv