Snovbordists Petrusevičs uzvarējis noslēdzošajā EK posmā un kopvērtējumā Pozitīvi

Apollo
5 komentāri

Latvijas snovbordists Toms Petrusevičs šodien izcīnījis uzvaru Slovēnijā notiekošajā Eiropas kausa noslēdzošajā posmā sloupstaila disciplīnā, kas devis pirmo vietu arī kopvērtējumā, vēsta Latvijas snovborda izlase.

Toms Petrusevičs

Foto: Personīgais arhīvs

Tikmēr vēl viens Latvijas sportists Artūrs Vasarājs noslēdzošajā posmā izcīnīja ceturto vietu.

«Esam ļoti priecīgi un lepni par mūsu izlases sportistu uzvaru. Smagais un neatlaidīgais darbs ir nesis vēsturisku uzvaru Latvijas snovbordam - šī ir pirmā reize, kad Latvijas sportists izcīna pirmo vietu Eiropas kausā snovborda sloupstaila disciplīnā,» izteicies Latvijas snovborda frīstaila izlases vadītājs un treneris Jānis Mellups.

«Šodien veiksme bija mūsu pusē un Tomam Petrusevičam izdevās sasniegt savu labāko rezultātu un izcīnīt uzvaru. Sezonas laikā Toms un Artūrs pakāpeniski nostiprinājās Eiropas kausa kopvērtējumā un šodien pierādīja, ka Latvijas snovbordisti ir starp labākajiem Eiropā,» piebilda Latvijas snovborda frīstaila izlases treneris Inārs Bīrmanis.

Uz goda pjedestāla Petrusevičs kāpis jau otrajās sacensībās pēc kārtas. Pirms nedēļas Austrijā viņš izcīnīja otro vietu un šajā pozīcijā atradās arī kopvērtējumā.

Pirms tam šomēnes Latvijas sportisti Čehijā debitēja Pasaules kausa sacensībās, kvalifikācijā Petrusevičam un Vasarājam ieņemot attiecīgi 54. un 65. vietu. Tā bija pirmā reize Latvijas snovborda vēsturē, kad Latvijas sportisti startēja Pasaules kausa posmā sloupstaila disciplīnā.

Latvijas snovborda frīstaila izlases mērķis ir nopelnīt ceļazīmi uz 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm.

Soču olimpiskās spēles būs pirmās vēsturē, kurās iekļauta snovborda frīstaila disciplīna sloupstails.

Sloupstails ir snovborda sacensību disciplīna, kurā snovbordists brauciena laikā cenšas izpildīt tehniski sarežģītus trikus lielā amplitūdā un izkoptu stilu pār dažādiem snovparka elementiem - tramplīniem un slaidiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv