Soda uz interneta komentāriem kāru SAB darbinieku

Apollo
0 komentāru

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš «pieņēmis adekvātus soda mērus» un piemērojis disciplinārsodu SAB darbiniekam, kurš darba laikā bija nodarbojies ar interneta publikāciju komentēšanu.

Soda uz interneta komentāriem kāru SAB darbinieku

Foto: «Apollo»

Interneta portāls «kompromat.lv» nesen publikāciju «Latvijas pretizlūkošana virza jūsu domas» sāka ar vārdiem: «Kas tas tāds parādās «kompromat.lv» forumā, kad runa ir par lata devalvāciju vai nacionālajām attiecībām? Tas ir latviešu čekists 195.244.145.2. Iepazīstieties: sab.gov.lv.»

No publikācijas izrietēja, ka kāds SAB darbinieks no darba datora, īpaši pat nemēģinot (vai nemākot) slēpties, darba laikā izteicis savas domas par portāla publikācijām «čekistam raksturīgā» pamācošā tonī un ar «pārmērīgu agresiju» — tik pamatīgu, ka «dažus čekista komentārus pat nācās iznīcināt, jo tie, iespējams, kurināja nacionālo naidu».

Komentāri — arī ar smieklīgām pareizrakstības kļūdām un dažādiem nikiem — bijuši, piemēram, šādi: «Krievs, kas nespēj iemācīties tās valsts valodu, kur dzīvo, un, vēl vairāk, no tā rada konfliktu, pazemo savu tautu. Nav pārsteidzoši, ka lielākā daļa cilvēku nicina krievus — viņi tiešām jebkurā veidā cenšas pierādīt, ka krievu šovinists ir izcils draņķis.»

SAB direktors J. Kažociņš atzīst, ka «kompromat.lv» publiskotā informācija par nezināmo SAB darbinieku, kurš komentārus rakstījis, izmantojot biroja datoru, atbilst patiesībai.

«SAB darbiniekiem darba laikā komentāru publicēšana interneta portālos nav atļauta, līdz ar to direktoram šāda rīcība nav pieņemama. Komentāra publicēšana nav notikusi ar direktora sankciju,» — šādi J. Kažociņš rakstiski atbildēja uz jautājumu, vai viņam kā SAB direktoram ir pieņemami, ka biroja darbinieki darba laikā nodarbojas ar komentāru publicēšanu interneta portālā/portālos, un vai tas ir noticis vai notiek ar viņa sankciju.

Atsaucoties uz likumu «Par valsts noslēpumu» un «Valsts drošības iestāžu likumu», SAB direktors gan atteicās nosaukt konkrētā kaismīgā darbinieka vārdu un uzvārdu, ieņemamo amatu, darba pienākumu apjomu un mēneša atalgojumu. Tomēr, visticamākais, vairāk anonīmā pašmāju «čekista» domugraudi no SAB datora netiks sūtīti, jo J. Kažociņš apgalvo, ka darbinieks saņēmis adekvātu sodu (kas precīzi gan netiek atklāts).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.12.2017
Ienākt apollo.lv