Šodien, 22. jūnijā, «JaffaRiga Projects» svinēs piecu gadu jubileju

Apollo
0 komentāru

Populārā diskžokeju apvienība «JaffaRiga Projects» šodien, 22. jūnijā, klubā «Casablanca» svinēs piecu gadu jubileju. Līdzīgi kā līdz šim, organizatori iepriekš neatklāj, kādi pārsteigumi pasākumā sagaidāmi. Sākums plkst. 22.00.

Apvienība «JaffaRiga» sevi pieteica 2000. gada maijā, kad «Konventa sētā» tika rīkoti desmit regulāri tematiskie pasākumi «Funky Sisters Cafe» — katrs pasākums bija veltīts atsevišķam muzikālam virzienam: funk, regejam, house, džezam u. c. Tā paša gada vasarā «JaffaRiga» organizēja pirmo un līdz šim vienīgo Latvijas diskžokeju un pasākumu organizatoru futbola čempionātu trīs dienu garumā, kurā pavisam piedalījās 15 komandas, arī no Lietuvas un Igaunijas.

2001. gada sākumā «JaffaRiga» ieguva vēl plašāku sabiedrības uzmanību un publicitāti ar projektu «98% FUNK», kurā notika ikmēneša pasākumi restorānā «Clown Trigger Fish». Tā kā pasākumi tika plaši apmeklēti un restorānā nebija iespējams uzņemt lielāku apmeklētāju skaitu, pēc pusgada šī pasākumu sērija tika pārtraukta, tā vietā aizsākot jaunu pasākumu sēriju — «98% JAZZ». 2001. gadā «JaffaRiga» diskžokeji sāk veidot arī radioraidījumu «98% FUNK», toreiz vēl «Radio KNZ», bet tagad — «Radio NABA» ēterā. Pagājušajā gadā Latvijas Nacionālā radio un televīzijas padome «98% FUNK» raidījumu un tā vadītāju Artūru Medni nominēja pavisam trijās kategorijās, bet piešķīra «Gada labākā muzikālo raidījumu vadītāja» titulu.

2001. gada septembrī «JaffaRiga Projects» sāka vienu no pretrunīgākajām pašreklāmas kampaņām savā vēsturē — «Jaffa Vairs Nav Modē*», kurā sākotnēji aicināja dažādu mediju pārstāvjus runāt par modi, par to, kas ir moderns un kas vispār ir mode. Šī kampaņa pierādīja, ka modē ir arī tas, kas nav modē, un būt nemodernam ir moderni. Tātad — nebeidzams aplis. Kā loģisks šīs kampaņas turpinājums bija CD izlašu sērija ar šādu pašu nosaukumu, kurā tika iekļauti jau aizmirsti, bet reiz bijuši moderni skaņdarbi. Tika radīts jauns muzikālās modes vilnis, un nepalika gandrīz neviena kluba, kafejnīcas vai diskžokeja, kurš neatskaņotu kādu no pavisam septiņām šīs sērijas izlasēm. Neņemot vērā lielāko ierakstu kompāniju pārstāvju iebildumus un autortiesību aģentūras pretenzijas, «JaffaRiga Projects» joprojām turpina izdot šīs CD izlases.

2003. gadā «JaffaRiga Projects» aktīvā pasākumu organizēšana mazinās (kas lielā mērā saistīts ar triju organizācijas dalībnieku pārcelšanos uz dzīvi citās Eiropas pilsētās), tā vietā sākot regulāri uzstāties citu organizētajos pasākumos, kā arī ik nedēļas turpinot spēlēt klubos («Pulkvedī», «Casablanca» u. c.). Vairs nav iedomājams neviens liels vai nozīmīgs pasākums bez «JaffaRiga» diskžokeju piedalīšanās — «Reklāmas rīmu nakts», «Golden Hammer», «Eirovīzijas» afterparty u. c. nozīmīgi lieli pasākumi, arī ārzemju mūziķu uzstāšanās, notiek ar «Jaffa» diskžokeju piedalīšanos.

Straujš «JaffaRiga» darbības attīstības pavērsiens notika 2004. gadā, kad Latvijā palikušie organizācijas dalībnieki sāka jaunu projektu — neatkarīgu publicistisku interneta žurnālu «Jaffa Online magazine (www.jaffa.lv)». Ļoti ātrā laikā un bez reklāmas šis interneta žurnāls kļuva populārs jauniešu un radošās inteliģences vidū — nepina gada laikā to jau apmeklējuši vairāk nekā 100 000 lasītāju, bet ik mēnesi to turpina lasīt 15–25 tūkstoši pastāvīgo lasītāju. «Jaffa Online Magazine (www.jaffa.lv)» vārds saistīts ar vairākiem skandāliem pagājušā gada nogalē un šā gada sākumā. Kaut vai atceramies pirmās Latvijas strīkeres Zemenes kailskrējienu futbola spēles laikā vai arī neseno Rīgas pašvaldības pirmsvēlēšanu plakātu aizklāšanu pieturvietās ar citiem plakātiem. Tomēr Arnolds Lāns, «Jaffa.lv» galvenais redaktors, Londonā dzīvojošais latviešu multimiljonārs un vairāku Anglijā populāru žurnālu līdzīpašnieks, savu, redakcijas vai rakstu autoru saistību ar šīm aktivitātēm noliedza.

Pagājušā gada nogalē «Jaffa Online magazine (www.jaffa.lv)» sāka izdot arī «Jaffa Magazine» — drukāto žurnālu, kas iznāk reizi četros mēnešos. Lai arī «JaffaRiga Projects» savā interneta mājaslapā www.jaffariga.lv jau pirms gada paziņoja, ka «Jaffa.lv», tātad arī «Jaffa Magazine», ir pats par sevi dzīvojošs neatkarīgs žurnāls, kuram nav nekāda tieša sakara ar «JaffaRiga» kā diskžokeju un pasākumu organizatoru apvienību, tai pašā laikā lielāko daļu rakstu, kā arī pašu žurnāla vizuālo noformējumu veido tieši «JaffaRiga Projects» pārstāvji un dibinātāji. «Jaffa Magazine» līdz šim iznākuši tikai divi numuri, bet abi jau kļuvuši par kolekcionāru retumu sava satura un vizuālā noformējuma dēļ, kuru daudzi (ne tikai Latvijā) ir atzinuši par unikālu.

Pirmā apvienības «JaffaRiga Projects» dzimšanas diena arī tikusi svinēta klubā «Casablanca», un tas bija šā kluba pirmajā darbības nedēļā pirms četriem gadiem, arī trešdienā. Pēc tam «JaffaRiga» turpināja ik trešdienas uzstāties šajā klubā vēl divus gadus. Otrās dzimšanas svinības tika organizētas Lietuvā, kur tika noīrēts kāds no Viļņas klubiem, uzaicināti piedalīties labākie Lietuvas diskžokeji, kā arī viens no pasaulē vispazīstamākajiem funk mūzikas diskžokejiem un kolekcionāriem — Keb Darge — arī neskaitāmu funk vinila skaņuplašu izlašu autors. Trešās un ceturtās jubilejas svinības notika nelielā slēgtā draugu lokā.

Apvienība «JaffaRiga Projects» piektās dzimšanas dienas svinības notiks 22. jūnijā klubā «Casablanca». Sākums plkst. 22.00. Šīs svinības ar nodomu tiek rīkotas tieši dienu pirms Līgosvētkiem, jo par tradīciju kļuvusi tradicionāla ikgadējā «JaffaRiga» organizētā «Līgo Līgo Party» pie kādā no diskžokejiem lauku mājās («Dimzās», «Juveros» u. c.). Diemžēl šis būs pirmais gads, kad «JaffaRiga» nerīkos nekādus Līgossvētku pasākumus, bet piedāvā tos apvienot ar savu piekto jubileju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv