Šodien sapulce pie Ķīnas vēstniecības

Apollo
0 komentāru

Šodien, 10. martā, plkst. 18.00 pie Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Rīgā, Ganību dambī 5, biedrība «Latvija Tibetai» organizē sapulci.

Šodien sapulce pie Ķīnas vēstniecības

Foto: AFI

Šogad 10. martā aprit 50 gadi, kopš Tibetas tauta sacēlās pret Ķīnas lielvaras okupāciju, kad dažu dienu laikā tika nogalināti ap 86 000 tibetiešu, portālu «Apollo» informēja Jānis M. Skuja, biedrības «Latvija Tibetai» valdes loceklis. Aicināti ierasties ar svecītēm un Tibetas karogiem.

Pēc sapulces, plkst. 20.00, visi tiek gaidīti Latvijas Ārstu biedrības telpās Skolas ielā 3, kur notiks filmas «Leaving Fear Behind» pirmizrāde Latvijā (ieeja bez maksas, vietu skaits ierobežots, nepieciešamības gadījumā papildseanss). «Atstāt bailes aiz muguras» (tibetiešu valodā — jigdrel) ir varonīga filma, ko Tibetā uzņēmuši paši tibetieši, kuru vēlme bija tikt sadzirdētiem Pekinas olimpiskajās spēlēs. Kad Ķīna kā olimpiādes rīkotāja bija pasaules uzmanības centrā, tibetieši gribēja nest pasaulei ziņu par savām bēdām un ciešanām, ko rada ķīniešu valdība. Materiāli tika nelegāli izvesti no Ķīnas visnotaļ neparastos apstākļos. Filmas veidotājus apcietināja drīz pēc tam, kad filma nonāca ārzemēs, un viņi joprojām ir apcietinājumā.

Kaut politiskā un ekonomiskā situācija mūsu valstī patlaban rada papildu rūpes cilvēkiem, tomēr aicinām katru kaut mirkli padomāt par tiem, kam klājas daudzkārt grūtāk.

Biedrība «Latvija Tibetai» turpina rīkoties, lai neļautu nodot aizmirstībai Ķīnas komunistiskās varas pāridarījumu Tibetas tautai un tās kultūrai, lai apliecinātu, ka nav un nebūs vienaldzīgo arī mūsu sabiedrībā.

Biedrība ir dibināta 2008. gadā. Šogad biedrība «Latvija Tibetai» iestājusies starptautiskajā organizācijā ITSN (http://www.tibetnetwork.org/) kas dos iespēju būt plašāk un operatīvāk informētiem par pasaulē notiekošajām akcijām pret Ķīnas lielvaras visatļautību, kas ir iznīcinoša Tibetas tautai un kultūrai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv