Šodien vidusskolu absolventi varēs saņemt centralizēto eksāmenu sertifikātus

Apollo
0 komentāru

Šodien Valsts izglītības satura centrs (VISC) izglītības iestādēs ir nogādājis centralizēto eksāmenu sertifikātus, kurus saņems vairāk nekā 32 000 vidusskolu beidzēju aģentūru LETA informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža.

Sākotnēji tika plānots, ka sertifikāti tiks izsniegti 15.jūlijā. Lai sertifikātus varētu izsniegt ātrāk, VISC strādāja pastiprinātā režīmā ārpus darba laika, kā arī brīvdienās. Iespēja izsniegt sertifikātus divas dienas ātrāk atvieglos Latvijas jauniešiem iespējas savlaicīgi iesniegt dokumentus ārvalstu augstskolās.

Ja skolēnu neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas skolēnam vai viņa likumiskajam pārstāvim ir tiesības rakstīt iesniegumu, kas adresēts VISC, ar lūgumu pārskatīt eksāmenā saņemto vērtējumu.
Iesnieguma veidlapu var saņemt, ierodoties VISC vai arī elektroniski VISC interneta vietnē «www.visc.gov.lv». VISC tiks izveidota īpaša apelācijas komisija, kas mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas izskatīs to un pārskatīs vērtējumu eksāmenā, lai pieņemtu lēmumu atstāt esošo vērtējumu vai mainīt to.

Pagājušajā gadā tika saņemtas 162 apelācijas, 10% gadījumu tika mainīts saņemtais līmenis kādā no eksāmeniem.

Statistika par 2009./2010.mācību gada valsts pārbaudes darbu rezultātiem tiks sagatavota pēc apelāciju iesniegšanas termiņa beigām un publiskota VISC interneta vietnē «www.visc.gov.lv» šā gada septembrī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv