Sodītais Siguldas novada mērs grasās kandidēt vēlēšanās

Apollo
0 komentāru

Notiesātais Siguldas novada mērs Tālis Puķītis (LPP/LC) varētu lūgt viņam pirms termiņa noņemt sodāmību, lai varētu kandidēt gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, ceturtdien raksta «Diena».

Bet, kamēr Puķītis ir Siguldas novada Domes priekšsēdētājs, lai gan ir notiesāts par valsts amatpersonas bezdarbību, Siguldas tiesā nonākusi administratīvā pārkāpuma lieta pret vietējās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Valteru Maču. Prokurors Armīns Reinis no Rīgas rajona prokuratūras tiesai lūdzis sākt lietvedību par prokurora prasību nepildīšanu — Mačs nav sasaucis vēlēšanu komisijas sēdi, lai lemtu par nākamā deputāta kandidāta uzaicināšanu notiesātā Puķīša vietā.

Pērn jūlijā spēkā stājās tiesas spriedums, ar kuru Puķītis tika atzīts par vainīgu valsts amatpersonas bezdarbībā, piespriežot viņam 6000 latu sodu. Likumā par pašvaldības deputāta statusu noteikts, ka deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad spēkā stājies deputātu notiesājošs tiesas spriedums.

Taču Puķīti notiesājošajā spriedumā pēc piespriestā naudas soda ierakstīts — «neatņemot tiesības ieņemt amatu». Siguldas mērs to tulko kā atļauju arī turpmāk vadīt pašvaldību un Rīgas rajona padomi, savukārt prokurors Reinis uzskata, ka tas norāda vien uz Krimināllikumā par šo nodarījumu paredzētā papildsoda nepiemērošanu un neatceļ likumā par deputāta statusu noteikto.

Lai gan vēlēšanu likums liedz kandidēt par smagu noziegumu sodītām personām, Puķītis iekļauts LPP/LC sarakstā pašvaldību vēlēšanām. Puķītis norādīja, ka līdz 17. aprīlim, no kura iesniedzami kandidātu saraksti, vēl esot laiks.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv