Šogad divkāršojies kontrabandistu skaits

Apollo
0 komentāru

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos divkāršojies kontrabandistu skaits, kas pāri valsts robežai nelikumīgi pārvadā preces, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzē.

Kopumā robežsargi šogad atklājuši 151 kontrabandas gadījumu un aizturējuši 163 personas (146 aizturētie bijuši Latvijas pilsoņi, deviņi — Lietuvas, septiņi — Krievijas un viens — Igaunijas pilsonis). Aizturēto preču vērtība sasniedz aptuveni 120 900 latus.

Pērn visa gada laikā tika aizturēti 95 kontrabandisti.

Robežsardzes amatpersonas šogad atklājušas vairāk nekā 1,9 miljonus kontrabandas cigarešu, 1110 litrus degvielas un 111 litrus alkohola.

Kopš gada sākuma vērojams ar nelikumīgu «zaļās» robežas šķērsošanu saistīto aktivitāšu pieaugums. Sevišķi tas saistīts ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu no Krievijas un Baltkrievijas uz Latviju.

Uz «zaļās» robežas konstatēti 16 nelikumīgas preču pārvietošanas gadījumi, no kopā atklātajām cigaretēm vairāk nekā 1,4 miljoni tika pārvietotas tieši pār «zaļo» robežu vai izvairoties no muitas kontroles.

Savukārt 38 nelikumīgas preču pārvietošanas gadījumus robežsargi konstatējuši Pededzes robežkontroles punktā, kurā nav muitas.

Operatīvo pasākumu laikā atklāti vairāki organizēti grupējumi, kas nodarbojās ar cigarešu kontrabandu. Turklāt tabakas izstrādājumu pārvietošanā iesaistītās personas aizturēšanas laikā arvien biežāk mēģina nepakļauties robežsardzes amatpersonu likumīgajām prasībām un izrāda pretošanos, kā rezultātā vismaz divos gadījumos Valsts robežsardzes amatpersonas bija spiestas izmantot dienesta ieročus, lai atvairītu draudus savai dzīvībai un veselībai un novērstu tālākas nelikumīgas darbības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv