Šogad izremontēs aptuveni 65 brīvos pašvaldības dzīvokļus

Apollo
5 komentāri

Šodien, 26. februārī, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko apskatīja vairākus brīvos pašvaldības dzīvokļus, kuri tiks remontēti, lai tos varētu izīrēt dzīvokļu rindā gaidošiem rīdziniekiem, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Šogad izremontēs aptuveni 65 brīvos pašvaldības dzīvokļus

Foto: LETA

Vidēji katru gadu tiek izremontēti 50 līdz 70 brīvi atsevišķi dzīvokļi. Mājokļu un vides departaments patlaban ir pabeidzis konkursu par 20 brīvo dzīvokļu remontu un aptuveni pēc diviem mēnešiem tie atkal būs derīgi dzīvošanai. Kopumā šogad departaments plāno izremontēt aptuveni 65 atsevišķus brīvos dzīvokļus. No pašvaldības budžeta tam tiks tērēti 300 000 latu. 2010. gadā pašvaldības dzīvojamo fondu papildināja 26 izremontētie brīvie dzīvokļi, 2011. gadā - 103 dzīvokļi un 2012. gadā - 56 dzīvokļi.

Brīvos dzīvokļus pašvaldība iegūst, ja tos atstāj iepriekšējie īrnieki. Tie ir gadījumi, kad īrnieki nomirst vai tiek iztiesāti par īres un komunālo pakalpojumu parādiem. Dzīvošanai derīgi dzīvokļi tiek izīrēti rindā stāvošajiem, bet tie, kuri ir sliktā tehniskā stāvokli, tiek remontēti. Bieži ir jāveic liels remonts. Piemēram, dzīvokļos, kas tika apskatīti šodien, būs nepieciešama logu, durvju  un grīdu nomaiņa, siltumapgādes un elektroinstalācijas atjaunošana, griestu un sienu remonts, jaunu izlietņu, sanitāro iekārtu un pavardu uzstādīšana.

Mājokļu un vides departaments plāno drīzumā  pabeigt pašvaldības sociālās dzīvojamās māja Meldru 58 renovāciju, kurā kopumā būs 127 dzīvokļi. Departaments gatavo vairāku dažādu sociālo grupu kopdzīvojamo māju (Aglonas iela 35, korp. 1, Ieriķu iela 28 u.c.) jeb bijušo kopmītņu ēku pārplānošanas projektus, lai izveidotu atsevišķus dzīvokļus, kurus pēc renovācijas arī varēs izīrēt rindā stāvošajiem rīdziniekiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
14

2017. gada 14. decembris

Vārda dienas

Auseklis, GaismaGaismīte, Gaismone, Gaismonis, Gaismons, Illuminata

Valūtu kursi

14.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv