Šomēnes sāksies Dziesmu un Deju svētku tautas tērpu skate

Apollo
1 komentārs

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) no 20.maija līdz 30.jūnijam rīkos XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku latviešu tautas tērpu skati, kurā aicina piedalīties juridiskas vai fiziskas personas vai arī personu grupas.

Šomēnes sāksies Dziesmu un Deju svētku tautas tērpu skate

Šomēnes sāksies Dziesmu un Deju svētku tautas tērpu skate

Foto: Evija Trifanova/LETA

Izvirzīšana latviešu tautas tērpu skatei notiek koru un deju kolektīvu skašu laikā, savukārt folkloras kopas, etnogrāfiskie un koklētāju ansambļi, kā arī tautas tērpu darinātāji un individuālie dalībnieki savu dalību pasākumam var pieteikt, iesniedzot aizpildītu pieteikuma anketu un divu līdz trīs tērpu fotogrāfijas līdz 20.maijam, liecina LNKC informācija.

Interesenti ar skates nolikumu un pieteikumu anketu var iepazīties LNKC mājaslapā «lnkc.gov.lv».

Latviešu tautas tērpu skate tiek rīkota, lai veicinātu tradīcijām atbilstošu tautas tērpu darināšanu un valkāšanu, rosinātu interesi par sava novada tautas tērpu un tā komplektēšanas iespējām atbilstoši vēsturiskajai patiesībai.

Tautas tērps ir tautas materiālās un garīgās kultūras izpausmes forma un sastāvdaļa. Tas ataino gadsimtu laikā izveidojušās tradīcijas, tautas etniskos ideālus un māksliniecisko jaunradi, kaimiņu tautu kultūras sakarus un mijiedarbību, dažādu laikmetu profesionālās mākslas stilu, kā arī modes strāvojumu ietekmes.

Tradīcija vērtēt latviešu tautas tērpus svētku laikā aizsākās ar VII Dziesmu svētkiem 1931.gadā. Pateicoties latviešu dziedāšanas un dejošanas tradīcijām, ir saglabājusies stipra un kopta latviešu tradicionālā apģērba valkāšanas kultūra.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv