Somija sarūpē Krievijai otro zaudējumu pēc kārtas, Kanāda apspēlē baltkrievus Video

83 komentāri

Pasaules čempionāta astotās spēļu dienas vakara pirmajā mačā uzvaru svinēja laukuma saimnieki, Somijas hokejisti.

Somija sarūpē Krievijai otro zaudējumu pēc kārtas, Kanāda apspēlē baltkrievus

Helsinku apakšgrupas mačā Somijas valstsvienība ar 3:2 pārspēja pagājušā gada pasaules čempionus Krievijas hokejistus, kuriem šis bija otrais zaudējums pēc kārtas.

Jau spēles 4. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Petri Kontiola, otrā perioda 4. minūtē Aleksandrs Radulovs vairākumā panāca izlīdzinājumu, bet jau pēc nepilnām četrām minūtēm Kontiola atjaunoja vadību Somijas izlasei. Turklāt četras minūtes līdz trešdaļas beigām somi vēlreiz prata izmantot vairākumu, kad izcēlās Juhamati Āltonens.

Mača pirmspēdējā minūtē, kad krievu jau bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, rezultāta starpību samazināja Iļja Kovaļčuks, tomēr izglābties no zaudējuma Krievijas hokejisti nespēja. Turklāt pēdējās sekundēs par sitienu pretiniekam 5+20 minūšu sodus saņēma Kovaļčuks un Janne Pesonens.

Tikmēr Kanādas valstsvienība Stokholmas apakšgrupas mačā ar 4:1 pieveica Baltkrievijas izlasi.

Mača rezultātu pirmās trešdaļas 12. minūtē atklāja Raiens O'Railijs, 17. minūtē Endrjū Leds vairākumā palielināja kanādiešu pārsvaru, bet otrā perioda 6. minūtē Stīvens Stemkoss vairākumā guva trešos vārtus. Trešā perioda sākumā Kanādas izlase trešoreiz mačā izmantoja skaitlisko pārsvaru, kad precīzs metiens padevās Klodam Žirū, bet spēles izskaņā Aleksejs Jefimenko guva goda vārtus baltkrieviem.

Interesanti, ka metienu attiecība šajā mačā bija 37 pret 10 kanādiešu labā, bet pēc divām trešdaļām 26 pret 5.

Atgādinām, ka piektdienas pirmajās spēlēs Austrija negaidīti «bullīšos» ar 2:1 pieveica Slovākiju, bet Čehija ne bez grūtībām ar 4:2 uzvarēja Slovēniju.