Soross investēs miljardu dolāru «zaļo tehnoloģiju» attīstībā

Apollo
0 komentāru

ASV finansists, miljardieris Džordžs Soross gatavojas investēt miljardu dolāru (476 miljonus latu) «zaļo tehnoloģiju» attīstībā, tā iesaistoties cīņā pret globālajām klimata pārmaiņām.

Džordžs Soross

Džordžs Soross.

Foto: Scanpix/Reuters

Vienlaikus viņš arī plāno izveidot jaunu organizāciju - Klimata politikas iniciatīvu, kas konsultēs politiķus vides jautājumos, un desmit gadu laikā atvēlēt tai desmit miljonus dolāru gadā.

«Globālā sasilšana ir politiska problēma,» teikts Sorosa izplatītajā paziņojumā.

«Zinātniskā puse ir skaidra, mazāk skaidrs ir tas, vai pasaules līderi parādīs politisko gribu, kas nepieciešama, lai atrisinātu šo problēmu,» viņš norādījis.

Ar savu paziņojumu Soross nācis klajā sestdien - dienu pēc tam, kad Taizemes galvaspilsētā Bangkokā beidzās klimata sarunas, kurās netika panākta vienošanās ne par to, cik lieli līdzekļi var tikt atvēlēti trūcīgākajām valstīm, lai palīdzētu tām tikt galā ar klimata pārmaiņu sekām, ne arī par pārtikušo valstu siltumnīcefekta gāzu izmešu samazināšanas apjomiem.

Kā norādījis Soross, savām investīcijām tīrākas enerģijas tehnoloģijās viņš noteiks stingrus kritērijus. «Es meklēšu izdevības, kas būtu ienesīgas, tomēr vienlaikus raudzīšos, lai šīs investīcijas nestu reālu ieguldījumu klimata pārmaiņu problēmas risināšanā,» teikts viņa paziņojumā.

Gandrīz pirms gada, runājot par finanšu un ekonomikas krīzi, Soross izteicās, ka globālās sasilšanas problēma, kuras riisnāšanā būs jāiegulda lieli līdzekļi, paver būtiskas iespējas ekonomikas atveseļošanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv