Šovakar «Daugavas» stadionā vieglatlēti izcīnīs «Rīgas kausus»

Apollo
9 komentāri

Šodien «Daugavas» stadionā Rīgā norisinās ikgadējās starptautiskās sacensības vieglatlētikā «Rīgas kausi 2013».

Šovakar «Daugavas» stadionā vieglatlēti izcīnīs «Rīgas kausus»

Foto: Zigismunds Zālmanis, Nikon

Sacensības plkst. 17.00 sāksies ar Latvijas vieglatlētikas zvaigžņu meistarklasēm, bet ap plkst. 18.00 stadionā dosies 126 sportisti no 27 pasaules valstīm.

Sacensību tiešraide un LIVE rezultāti tiks nodrošināti sacensību mājas lapā, kā arī tiešraidi būs iespējams vērot portālā Sportacentrs.com un «Lattelecom» Interaktīvās TV 411. kanāla «Sportacentrs.com TV»

Līdzās labākajiem Latvijas vieglatlētiem sacensībās startēs arī Kanādas rekordists un Londonas olimpisko spēļu piektās vietas ieguvējs lodes grūšanā Dilans Ārmstrongs, kubiešu 800 metru skrējējs un Pekinas Olimpiādes sestās vietas izcīnītājs Heremess Lopess, spāņu šķēpmetēja un Atēnu olimpisko spēļu septītās vietas ieguvēja Nora Visete, kā arī ASV sprintere Kleo van Būrena, kura uzvarējusi U-20 pasaules čempionātā.

Skatītājiem sacensībās arī būs iespēja just līdzi Latvijas labāko vieglatlētu Lauras Ikaunieces, Poļinas Jeļizarovas, Līnas Mūzes, Sintas Ozoliņas-Kovalas, Ronalda Arāja, Vadima Vasiļevska, Aināra Kovala, Zigismunda Sirmā, Mareka Ārenta, Elvija Misāna startiem.

Rīgas kausi tiks izcīnīti sešās disciplīnās - šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā sievietēm, 400 metru barjeru skrējienā vīriešiem, kārtslēkšanā vīriešiem un 3000 metru kavēkļu skrējienā sievietēm, bet kopumā «Rīgas kausos» sacensības notiks 17 vieglatlētikas disciplīnās.

Sacensībās pirmo piecu vietu ieguvējiem katrā no disciplīnām ir paredzētas 900, 600, 400, 300 un 200 eiro (630, 420, 280, 210 un 140 latu) balvas.

Sporta programma plkst. 20.40 noslēgsies ar īpašu koncertu.

Skatītājiem ieeja sacensībās un autostāvvieta būs bez maksas.

«Rīgas kausi» šogad norisināsies ar «European Outdoor Classic meeting» statusu. Augstais kvalitātes novērtējums ļāvis šogad papildināt programmu, iekļaujot šim statusam obligātas septiņas disciplīnas.

Pirmo reizi «Rīgas kausi» tika pasniegti 1910. gadā, kad Rīgas Rāte trīs kausus pasniedza vieglatlētikas sacensību labākajam skrējējam, lēcējam un metējam, bet no 1964. gada «Rīgas kausi» kļuva par starptautiskām sacensībām.

1996. gadā tika atjaunotas starptautiskās Rīgas vieglatlētikas sacensības, bet 2006. gadā sacensībām tika atdots «Rīgas kausu» nosaukums un statuss.

«Rīgas kausi» regulāri pulcējuši augstākās klases pasaules vieglatlētikas zvaigznes. No 1962. gada līdz 1993. gadam sacensībās ir startējuši 33 olimpiskie čempioni.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv