Spānija paaugstina terorisma trauksmes līmeni

Apollo
0 komentāru

Spānija otrdien paaugstināja terorisma trauksmes līmeni, pastāvot bažām, ka basku separātistu grupējums ETA Madrides Eiropas Savienības (ES) prezidentūras laikā varētu izvērst vardarbību.

Spānija paaugstina terorisma trauksmes līmeni

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Trauksmes līmenis četru iedaļu skalā paaugstināts no pirmā uz otro, kas liecina par «iespējamu teroristu uzbrukuma risku», paziņoja Iekšlietu ministrija.

Spānijas iekšlietu ministrs Alfredo Peress Rubalkaba pirmdien izteica brīdinājumu, ka ETA, iespējams, plāno vērienīgu uzbrukumu vai cilvēku nolaupīšanas operāciju.

«Ņemot vērā ETA iekšējo šķelšanos un vājumu, tas nebūtu tikai uzbrukums,» paziņoja Rubalkaba. «Tas mūs vedina domāt, ka ETA varētu nolaupīt cilvēkus, jo bez šaubām tā būtu vērienīga rīcība, kas piesaistītu tai nepieciešamo uzmanību, un tas neradītu pārāk lielas iekšējās problēmas.»

Tāpat šāda ETA rīcība «nodrošinātu nepārtrauktu atspoguļojumu medijos gaidāmās Spānijas ES prezidentūras laikā, un tās atbalstītājiem demonstrētu šķietamu varu», brīdināja Rubalkaba.

Spānijas sešu mēnešu prezidentūra 27 dalībvalstu blokā sāksies 1. janvārī.

Organizācija ETA («Euskadi Ta Askatasuna») jeb «Basku dzimtene un brīvība» tika dibināta 1959. gadā ģenerāļa Fransisko Franko diktatūras laikā. 1968. gadā ETA veica pirmo plānoto slepkavību, un kopš tā laika nogalinājusi 828 cilvēkus.

ETA mērķis ir nodibināt neatkarīgu basku valsti Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv