Spānija pieprasa Katalonijas premjeram paskaidrot, vai pasludināta tās neatkarība

Apollo
92 komentāri

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs trešdien pieprasījis Katalonijas reģionālās valdības premjerministram Karlesam Pudždemonam paskaidrot, vai ir oficiāli pasludināta Katalonijas neatkarība.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs

Foto: AP/Scanpix

Pēc Rahoja teiktā, tas ir nepieciešams, lai Spānijas valdība varētu spert tālākus soļus.

Viņš apsūdzēja Pudždemonu «tīša apjukuma» izraisīšanā un pavēstīja, ka vēlas atjaunot skaidrību.

Katalonijas reģionālā valdība pirms tam trešdien paziņoja, ka Pudždemona un separātiski noskaņoto deputātu parakstītā neatkarības deklarācija ir tikai simbolisks solis.

Kā pavēstīja Katalonijas valdības pārstāvis sakariem ar presi Džordi Turulls, otrdienas vakarā notikusī deklarācijas parakstīšana bija «simbolisks akts, kad mēs visi parakstījāmies zem sava solījuma pasludināt neatkarību», taču oficiāli neatkarība «jāpasludina Katalonijas parlamentam».

Pudždemons otrdien Katalonijas parlamentā paziņoja, ka Katalonijai ir jāpasludina neatkarība, tomēr šis solis jāatliek, lai sekmētu dialogu ar Madrides valdību.

Pudždemons un viņa sabiedrotie pēc tam parakstīja reģiona neatkarības deklarāciju, tomēr apturējuši tās izpildi.

Kā liecina galīgie rezultāti, 1. oktobrī notikušajā referendumā piedalījās 43% Katalonijas vēlētāju un no viņiem 90% atbalstījuši reģiona atdalīšanos no pārējās Spānijas. Neatkarības pretinieki pamatā referendumu boikotēja, turklāt Spānijas centrālās valdības varasiestādes pirms referenduma un balsošanas dienā bija izvērsušas represijas pret referenduma rīkotājiem, cenšoties nepieļaut tā norisi.

Savukārt Spānijas konservatīvā valdība draudējusi, ka bloķēs neatkarības pasludināšanu.

Centrālās valdības rīcībā ir vairāki instrumenti, ko tā var izmantot. Cita starpā Madride var apturēt Katalonijas reģionālo autonomiju un izsludināt ārkārtas stāvokli.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv