Spānijas basketbolisti iekļūst EČ finālā

Eiropas čempionāta pusfināla spēlē šovakar Spānijas valstsvienība ar 82:64 pieveica Grieķijas basketbolistus.

Juan Carlos Navarro & Rudy Fernandez

Spānijas komandas labā 18 punktus guva Pau Gazols, 14 punktus sakrāja Rūdijs Fernandess, bet pa deviņiem punktiem guva Serhio Lulls un Alekss Mumbru. Grieķijas izlasē ar 11 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Joannis Burusis, bet desmit punktus guva Nikos Kalates.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, tomēr pēc pirmajām desmit minūtēm ar piecu punktu pārsvaru vadībā bija spāņi (26:21). Otro ceturtdaļu Spānijas izlase iesāka ar 8:0 izrāvienu un palielināja pārsvaru līdz 13 punktiem (34:21), bet pēc pirmā puslaika spāņiem bija +9 (49:40).

Trešās ceturtdaļas vidū Spānijas basketbolistiem izdevās iegūt pat 16 punktu pārsvaru (58:42), bet pirms pēdējām desmit mača minūtēm 2006. gada pasaules čempioniem bija +13 (64:51). Pēdējo ceturtdaļu spāņi iesāka ar 9:0 izrāvienu, iegūstot 22 punktu pārsvaru (73:51) un izšķirot spēles uzvarētāja likteni.

Eiropas čempionāta finālā Spānijas valstsvienības pretinieki būs Serbijas vai Slovēnijas basketbolisti, bet Grieķija mačā par bronzas medaļām tiksies ar minētā pusfināla pāra zaudētājiem.

Jāpiebilst, ka visas četras pusfinālistes jau garantējušas vietu 2010. gada pasaules čempionātā Turcijā.