Spānijas basketbolisti pirmoreiz uzvar Eiropas čempionātā

Eiropas čempionāta finālspēlē svētdienas vakarā Polijas pilsētā Katovicē Spānijas valstsvienība ar 85:63 pieveica Serbijas izlases basketbolistus, pirmoreiz vēsturē kļūstot par Eiropas čempioniem.

Spānijas izlases basketbolisti Eiropas čempionāta finālspēlē Katovicē ar 22 punktu pārsvaru sakāva Serbijas valstsvienību.

Spānijas komandā ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Pau Gazols, 13 punktus guva Rūdijs Fernandess, 12 punktus sakrāja Huans Karloss Navarro, bet desmit punkti Rikija Rubio rēķinā. Serbijas izlases labā pa 15 punktiem guva Urošs Tripkovičs un Novica Veličkovičs.

Spānijas basketbolisti spēli iesāka vareni, demonstrējot tradicionāli ātro un rezultatīvo basketbolu, kā arī veiksmīgi spēlējot aizsardzībā. Pirmās ceturtdaļas beigās spāņi ieguva jau 15 punktu pārsvaru (24:9), un tikai pēdējā minūtē serbu gūtie pieci punkti pēc kārtas ļāva samazināt rezultāta starpību līdz desmit punktiem (24:14). Pirmajās desmit minūtēs spāņi no spēles realizēja deviņus no 15 metieniem, kā arī dominēja cīņā zem groziem.

Otrās ceturtdaļas sākumā serbiem izdevās pietuvoties līdz astoņu punktu deficītam (26:18), tomēr ceturtdaļas vidū Spānijas valstsvienības pārsvars sasniedza jau 16 punktus (34:18), bet nedaudz vēlāk arī 20 punktus (40:20). Arī ceturtdaļas turpinājumā Serbijas izlase nespēja neko likt pretī spāņiem un finālmača favorīti lielajā pārtraukumā devās ar +23 (52:29). Jāpiebilst, ka pirmajās 20 spēles minūtēs spāņi izcīnīja 24 atlēkušās bumbas, kamēr serbi - tikai septiņas.

Trešajā ceturtdaļā Serbijas izlasei izdevās piebremzēt spāņu «uzbrukuma mašīnu» un ceturtdaļas pirmo pusi uzvarēt ar 15:6, tādejādi samazinot rezultāta starpību līdz 14 punktiem (58:44). Tomēr atlikušajā ceturtdaļas laikā spāņi veica izrāvienu 9:0 un atkal atjaunoja 23 punktu pārsvaru (67:44), tādejādi pēdējās desmit minūtes finālmačā bija vairs tikai formalitāte.

Spānijas valstsvienība Eiropas čempionātā triumfēja pirmo reizi, lai gan tuvu zelta medaļām spāņi bija arī 1999., 2003. un 2007. gadā, kad zaudēja finālā.