Spānijas ekonomika oficiāli izkļuvusi no recesijas

Apollo
0 komentāru

Spānijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trīs mēnešiem pieaudzis par 0,1%, tādējādi valsts ekonomikai izkļūstot no recesijas perioda, liecina Spānijas Statistikas biroja oficiālā informācija.

Spānijas ekonomika oficiāli izkļuvusi no recesijas

Foto: Scanpix/Reuters

Tādējādi Statistikas birojs apstiprinājis pagājušā nedēļā publiskotās sākotnējās aplēses.

Spānijas ekonomika bija samazinājusies iepriekšējos sešus ceturkšņus.

Spānija ir arī pēdējā no Eiropas Savienības lielākajām ekonomikām, kurai izdevies pārvarēt recesiju.

Kā ziņots, Spānijas ekonomika 2008.gada otrajā ceturksnī pirmo reizi kopš 1993.gada nokļuva recesijas periodā, kas galvenokārt skaidrojams ar globālo finanšu krīzi, jo Eiropas piektā lielākā ekonomika iepriekš lielā mērā balstījās uz kreditēšanas veicinātu iekšzemes patēriņu un nekustamā īpašuma bumu.

Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, Spānijas ekonomika pirmajā ceturksnī saruka par 1,3%, kas sekoja iepriekšējā ceturksnī reģistrētajam 1,8% kritumam.

Premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero prognozē, ka valsts ekonomika šogad samazināsies par 0,3%, bet pieaugs par 1,8% 2011.gadā un 2,9% 2012.gadā.

Spānijas valdība arī plāno samazināt budžeta deficītu līdz Eiropas Savienības noteiktajam 3% no IKP līmenim līdz 2013.gadam, taču daļa ekonomistu uzskata, ka šis mērķis ir balstīts uz pārlieku optimistiskām izaugsmes prognozēm.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv