Spāņu dzintarā atrasti senākie zirnekļi

Apollo
0 komentāru

Ir atrasti dzintarā «iesprostoti» zirnekļi, kuri dzīvojuši pirms aptuveni 120 miljoniem gadu. Dabas radītais mākslas darbs uziets Spānijas dienvidos. Biologi uzskata, ka no zināmajiem īpatņiem tie ir visvecākie, kuri spējuši pīt tīklus, —arhaiskie zirnekļveidīgie tīklus visbiežāk izmantoja medīšanai.

Pateicoties atrastajiem īpatņiem, biologi radīja jaunu veidu «Mesozygiella dunlopi», ko pieskaitīja pie apļaudēju dzimtas (vai Araneide), kas ir vislielākā starp zirnekļveidīgajiem. Viņu apaļie (precīzāk, spirālveida) tīkli tiek uzskatīti par galveno evolūcijas priekšrocību, pateicoties kurai, tagad pastāv 160 dzimtu un 2800 apļaudēju veidu.

Dzintarā atrastos paraugus tagad uzskata par visdaudzsološāko informācijas avotu par zirnekļu evolūciju kopumā. Sakarā ar to, ka viņi visi ir bezmugurkaulnieki un viņu apvalki ātri sadalās, šo kustoņu atliekas ir saglabājušās gaužām maz. Dažas pārakmeņojušās daļas palīdz noteikt ķermeņa formu, taču pēc tām nav iespējams atjaunot iekšējo orgānu struktūru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv