Speciālisti aicina vecākus pievērst uzmanību satraucošai pusaudžu rīcībai

Apollo
11 komentāri

Kāds jaunietis no Varakļāniem sakropļojis sev roku, lai ar pastrādāto padižotos kādā no sociālās saziņas vietnēm, vēsta LNT raidījums «Degpunktā».

Speciālisti aicina vecākus pievērst uzmanību satraucošai pusaudžu rīcībai

Foto: Ekrānuzņēmums

Puisis ar žileti iegriezis sev rokā atzīšanos mīlestībā kādai meitenei. Par notikušo raidījumu informējis kāds skatītājs, kas vēlējies, lai sabiedrība tiktu informēta par šādiem gadījumiem un tiem tiktu pievērsta lielāka uzmanība.

Raidījums norāda, ka šāda attieksme jauniešu vidū gan neesot nekāds retums - neskaitāmi jaunieši visā pasaulē graizīja sev rokas un kājas, fotogrāfijas ievietojot sociālajos tīklos, jo cerēja, ka tā apturēs savu Elku Džastinu Bīberu no narkotiku lietošanas.

Sevis graizītāji dalās divās daļās - tajos, kas sevis nodarīto vēlas demonstrēt citiem, un tajos, kas to dara slepus, gūstot no procesa pat savdabīgu baudu. Vecākiem svarīgi saprast, ka viņi ir atbildīgi par bērnu fizisko un garīgo veselību, tādēļ šādu rīcību nedrīkst atstāt nepamanītu.

Speciālisti uzsver, ka šādi notikumi nedrīkst palikt nepamanīti - ar pusaudžiem, kas, vienalga kādu apsvērumu dēļ, šādi rīkojas, ir jārunā.

Psihologs Aivis Dombrovskis skaidro, ka pusaudžiem raksturīgs, ka emocijas ir spēcīgākas par saprātu, jāņem vērā arī citu vienaudžu iespaids. Psihologs norāda, ka tā ir neveselīga uzmanības pievēršana sev. Psihologs tāpat atzīst, ka pārsvarā šādi jaunieši sevi nemīl, un viņiem ir attiecību problēmas ģimenē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv