Sporta federācijām būs jācīnas par izdzīvošanu

Apollo
0 komentāru

Budžeta samazinājuma apstākļos vairākām Latvijas sporta federācijām varot nākties cīnīties par izdzīvošanu, aģentūrai LETA atzina Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Andris Kalniņš.

Andris Kalniņš

Foto: AFI

Kā pastāstīja Kalniņš, šogad sportam atvēlētais finansējums samazināts no 29 līdz 21 miljonam latu un valsts piešķirto līdzekļu samazinājums nopietni ietekmēs arī sporta federāciju darbību. Izveidota arī komisija provizoriskā finansējuma sadalījuma aprēķināšanai, kurā pārstāvēta LSFP, Latvijas Olimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija un jaunatnes sporta organizācijas.

Tomēr precīzs federācijām atvēlēto līdzekļu apjoms varētu būt zināms pēc Nacionālās sporta padomes sēdes, kas paredzēta nākamo ceturtdien, 29. janvārī. «Pēc tam redzēsim, kā tiks slēgti līgumi par sporta federāciju finansēšanu,» norāda LSFP prezidents. «Pagaidām par darbības pārtraukšanu neviena federācija nav paziņojusi, jo sportā visi turas līdz pēdējam.»

Tikmēr arī pašas federācijas atzīst, ka nezina nedz finansējuma samazinājuma apmērus, nedz arī to, kā tas skars to darbību. «Aizkulišu prognozes ir dažādas, tomēr oficiāli skaitļi vēl nav izskanējuši,» uzsver Latvijas Handbola federācija.

Arī Latvijas Airēšanas federācijas ģenerālsekretārs Juris Šteinerts norāda, ka federācija ir brīdināta par to, ka šāds samazinājums būs, taču tā apmēri nav nosaukti. «Domāju, ka tas procentuāli būs ievērojami lielāks nekā valsts institūcijās.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv