Sprādziens «Olainfarm» ražotnē Olainē; ir cietušie Papildināts Attēlu galerija

Apollo
86 komentāri

Trešdienas rītā pulksten 9.20 uzņēmuma «Olainfarm» pērn atklātajā nitrofurointīna ražošanas iecirknī Olainē notikusi toluola tvaiku izraisīta eksplozija, kurā cietuši divi cilvēki, portālu «Apollo» informēja «Olainfarm» valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Sprādziens «Olainfarm» ražotnē Olainē; ir cietušie 2 attēli Atvērt

Foto:Evija Trifanova/LETA

Cietušie nekavējoties nogādāti tuvākajā slimnīcā.

Trieciena rezultātā ir izsisti ražotnes logi, pagaidām darbs traucēts divos ražošanas iecirkņos. Pārējā rūpnīca turpina darboties ierastajā režīmā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēc glābēju ierašanās aizdegšanās nav notikusi, taču četrstāvu ēkai divos korpusos sprādziena rezultātā izbiruši vairāku logu stikli. Ēkai sabrukšanas draudi nepastāv.

Sprādziena rezultātā cietusi kāda sieviete un vīrietis.

Lapiņš Latvijas Radio pastāstīja, ka vienam no cietušajiem mediķi konstatējuši vairākus lūzumus, bet otrs cilvēks guvis apdegumus. Par iespējamajiem iemesliem Lapiņš izvairījās runāt, vien norādīja, ka sprādziena iemesls nevarēja būt novecojusi tehnika, jo konkrētais iecirknis tika atklāts tikai pirms gada.

«Kaut kas nogājis greizi - tehnikas dēļ, cilvēku dēļ, šobrīd tas vēl nav zināms,» sacīja Lapiņš.

Eksplozija nav radījusi piesārņojumu videi, tās iemesli tiek izmeklēti. Uzņēmums rūpējas, lai cietušie darbinieki un viņu ģimenes saņemtu visu nepieciešamo atbalstu un palīdzību.

Jau ziņots, ka 11.martā aizdegās SIA «Olaines ķīmiskā rūpnīca Biolars» ražošanas ēkas telpas 3000 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta kāda privātpersona - 41 gadu veca sieviete, kura guva plašus apdegumus un tika nogādāta slimnīcā, kā arī četri ugunsdzēsēji, kuri saelpojās degšanas produktus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv