ST ierosina lietu par māmiņalgu samazināšanu

Apollo
0 komentāru

Satversmes tiesa (ST) ierosinājusi arī lietu par vecāku pabalsta samazināšanu vecākiem, kuri arī strādā, portālu «Apollo» informēja ST.

ST ierosina lietu par māmiņalgu samazināšanu

Foto: AFI

Tiesa ierosinājusi lietu par māmiņalgas samazināšanas atbilstību Satversmes 1., 91. un 110. pantam.

Apstrīdētā norma noteic, ka laikā periodā no 2009. gada 1. jūlija līdz 2010. gada 2. maijam personai, kura ir obligāti sociāli apdrošinātā persona (darba ņēmējs vai pašnodarbinātais), noteikto vecāku pabalstu izmaksā 50 procentu apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra.

Lieta ierosināta pēc Raimonda Priedes-Baņģiera un Māra Kociņa konstitucionālajām sūdzībām. Sūdzības iesniedzēji norāda, ka, ievērojot tiesiskās paļāvības principu, vecāku pabalstu nevar samazināt tām personām, kurām tas jau ir piešķirts, un apstrīdētai normai vajadzējis attiekties tikai uz tām personām, kurām tiesības saņemt vecāku pabalstu radās pēc apstrīdētās normas spēkā stāšanās, proti, uz tiem vecākiem, kuru bērni dzimuši pēc šā gada 1. jūlija.

Saeima uzaicināta līdz 21. augustam iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu. Lietas sagatavošanas termiņš ir šā gada 17. oktobris. Par lietas izskatīšanas datumu tiesa lemj pēc tam, kad lieta ir sagatavota izskatīšanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv