ST vērtēs soda apmēru par nokavētu deklarācijas iesniegšanu

Apollo
0 komentāru

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu, lai noskaidrotu, vai sods par laikus neiesniegtu darījumu deklarāciju, atbilst samērīguma principam.

ST vērtēs soda apmēru par nokavētu deklarācijas iesniegšanu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu «Par likuma «Par nodokļiem un nodevām» 30.panta otrās daļas vārdu «ja šie darījumi nav deklarēti šā panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā, - 15 procentu apmērā no šo darījumu kopsummas, ja šajā pantā nav noteikts citādi» atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1.pantam».

Satversmes 1.pants noteic, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. Apstrīdēta norma, kas bija spēkā no 1998.gada 1.janvāra līdz 2006.gada 31.decembrim, noteic, ka sods par skaidras naudas darījumu deklarācijas nokavētu iesniegšanu ir 15 procentu apmērā no šo darījumu kopsummas.

Lieta ierosināta pēc Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta pieteikuma, kurā norādīts, ka apstrīdētā norma paredz lielāku sodu par deklarācijas novēlotu iesniegšanu, nekā neiesniegšanu vispār. Šāda situācija neatbilstot samērīguma principam.

Saeima ir uzaicināta līdz 2010.gada 9.aprīlim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv