ST: vispārējs sarakstes aizliegums notiesāto starpā neatbilst Satversmei

Apollo
0 komentāru

Satversmes tiesa (ST) ir pieņēmusi spriedumu lietā vispārēju sarakstes aizliegumu notiesāto starpā atbilstību Satversmei, portālam «Apollo» pavēstīja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

ST: vispārējs sarakstes aizliegums notiesāto starpā neatbilst Satversmei

Foto: Evija Trifanova/LETA

Satversmes 96.pants citastarp noteic, ka ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Apstrīdētā norma noteic, ka sarakste starp notiesātajiem brīvības atņemšanas vietās, ja viņi nav radinieki vai laulātie, ir aizliegta; pieteikuma iesniedzējs Pāvels Rožkovs – uzskatīja, ka šādu aizliegumu nedrīkst piemērot visām notiesātajām personām automātiski.

Satversmes tiesa norādīja, ka normai ir leģitīms mērķis – sabiedrības drošība un citu cilvēku tiesību aizsardzība. Tomēr šis mērķis jau tiek sasniegts, kontrolējot notiesāto personu korespondences saturu. Papildu ierobežojumu, ja tie bez individuālas izvērtēšanas tiek piemēroti visām personām, nav samērīgi. Tādēļ tiesa atzina apstrīdēto normu par neatbilstošu Satversmes 96.pantam.

Satversmes tiesas spriedums ir galīgs un nepārsūdzams. Tas stāsies spēkā publicēšanas laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» dienā. Sprieduma teksts būs pieejams arī Satversmes tiesas mājas lapā http://www.satv.tiesa.gov.lv.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv