Stafetē uzvar Austrija, Latvija 16. vietā

Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā biatlonā stafetes sacensībās vīriešiem ceturtdien uzvaru izcīnīja Austrijas sportisti, bet Latvijas komanda finišēja 16.vietā.

Astoņās šaušanās Austrijas komanda izmantoja 12 rezerves patronas un finišēja pēc stundas, 19 minūtēm un 36,6 sekundēm.

Otrajā vietā ierindojās Krievijas sportisti, kas izmantoja sešas rezerves patronas un uzvarētājiem finišā zaudēja 8,7 sekundes, bet trešo vietu izcīnīja Vācijas komanda, kas pieļāva vienu kļūdu un slēpoja vienu soda apli, austriešiem zaudējot 19,2 sekundes.

Latvijas vīriešu komanda, kuru pārstāvēja Ilmārs Bricis, Jānis Pleikšnis, Gints Rozenbergs un Kristaps Lībietis, izmantoja desmit rezerves patronas un finišā no Austrijas atpalika sešas minūtes un 19,9 sekundes.

Pēc pirmā stafetes posma, kuru veica Bricis, Latvija atradās desmitajā vietā, bet pēc otrā posma pirmās šautuves latvieši pakāpās uz devīto vietu. Šajā pozīcijā Latvija bija līdz pat ceturtajai šautuvei, kurā tika izmantotas četras rezerves patronas, bet visi mērķi tika nogāzti. Trasē Latvija atgriezās 13.vietā, taču līdz otrā stafetes posma beigām Latvijas izlase noslīdēja līdz 16.vietai.

Atlikušajos divos stafetes posmos Rozenbergs un Lībietis Latvijas pozīciju būtiski neuzlaboja un finišā ierindojās 16.vietā.

Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma sacensības turpināsies piektdien, kad paredzēts sprints sievietēm. Sestdien sprinta sacensības aizvadīs kungi, bet ceturtais posms noslēgsies svētdien, kad notiks dāmu un kungu sacensības ar kopējo startu.