Stamkoss - trešais jaunākais spēlētājs NHL vēsturē, kurš guvis 50 vārtus sezonā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Tampabejas «Lightning» uzbrucējs Stīvens Stamkoss kļuvis par trešo jaunāko spēlētāju NHL vēsturē, kurš sezonas laikā guvis 50 vārtus.

Steven Stamkos

Aizvadītajā spēlē, kurā «Lightning» ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā pieveica Floridas «Panthers» komandu, Stamkoss savus 50. vārtus guva otrās trešdaļas sestajā minūtē.

Tāpat Stamkoss mača piektajā minūtē atklāja spēles rezultātu, kā arī guva vienīgos vārtus pēcspēles metienu sērijā.

Stamkoss, kurš 2008. gada draftā tika izvēlēts ar kopējo pirmo numuru, ar 50 precīziem metieniem tagad dala pirmo vietu līgas labāko vārtu guvēju sarakstā. 50 vārtus ir guvis arī Vašingtonas «Capitals» krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins.

Stamkoss 50. vārtus guva 20 gadu, divu mēnešu un trīs dienu vecumā, bet par viņu jaunāki bija leģendārais Veins Greckis un Džimijs Kārsons.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā «Lightning» ar 78 punktiem 81 mačā ieņem 13. vietu un jau ir zaudējusi cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā.