Starkovs: abas izlases spēlēja tā, kā to atļāva pretinieks

«Šāds rezultāts saglabā intrigu cīņā par uzvaru visā turnīrā,» pēc mača ar Lietuvu piektdien atzina Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Kā vēstīts, Latvijas futbola izlase piektdien cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) mačā ar Lietuvas valstsvienību tradicionālā Baltijas kausa izcīņas savā pirmajā spēlē Lietuvas pilsētā Kauņā.

«Jau no spēles sākuma laukumā bija vērojama laba cīņa, varēja redzēt, ka abas izlases ir cienīgas pretinieces viena otrai. Pirmajā puslaikā izpaudās Lietuvas izlases pārsvars, un mums nācās atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču pēc pārtraukuma spēles gaita jau mainījās. Principā abas izlases spēlēja tā, kā to atļāva pretinieks,» pēc mača atzina Starkovs.

Tāpat Latvijas izlases galvenais treneris atzīmēja abu izlases debitantu - Oļega Malašenoka un Denisa Rakela sniegumu, kuri esot cienīgi parādījuši sevi pirmajā mačā izlases rindās. Starkovs nevēlējās arī kritizēt uzbrucēja Andreja Perepļotkina sniegumu, kurš neizmantoja vairākas izdevības gūt vārtus, norādot, ka spēlētājs centies un kopumā aizvadījis labu maču. Tikmēr Lietuvas izlases rindās Starkovs izcēla Roberta Poškus sniegumu, kurš veiksmīgi iesaistījies spēlē, uznākot uz maiņu, un paātrinājis tās gaitu.

«Joprojām izlases mērķis ir uzvarēt Baltijas kausa izcīņā, taču, ja spēlētāji atdos visus spēkus un cīnīsies līdz galam, tad neko nevarēšu pārmest, ja neuzvarēsim. Katram futbolistam ir jāapliecina sevi no labākās puses,» norādīja Starkovs.

Latvijas izlases galvenais treneris atzina, ka sestdienas mačā ar Igauniju komandas sastāvā būs izmaiņas, jo vieniem un tiem pašiem spēlētājiem esot grūti divas dienas pēc kārtas aizvadīt šāda līmeņa spēles. Sestdien iespēja tiks dota Latvijas izlases pussargam Jurim Laizānam, kura vietā valstsvienības sastāvā piektdien spēlēja «Liepājas metalurga» pussargs Maksims Rafaļskis. Pēc Starkova domām, Rafaļskis pēdējā laikā esot darbojies pārliecinošāk un nopelnījis vietu izlases sākumsastāvā.

Jau ziņots, ka piektdienas mačā pirmajā puslaikā izpaudies laukuma saimnieku pārsvars gan bumbas kontroles, gan izdarīto sitienu pa vārtiem skaita ziņā, taču tas nav atspoguļojies rezultātā. Latvijas izlases rindās labākās izdevības radušās pēc Pāvela Mihadjuka un Kristapa Grebja centieniem pēc standartsituāciju izspēlēm.

Arī otrajā spēles daļā pārliecinošāk darbojušies lietuvieši, kamēr Latvijas sastāvā labu izdevību gūt vārtus neizmantoja Andrejs Perepļotkins izgājienā pret Lietuvas izlases vārtsargu Gedrju Arlauski, bet Rafaļska tālsitiens lidojis nedaudz garām pretinieku vārtiem. Latvijas izlases vārtos pārliecinoši darbojies Aleksandrs Koļinko, kurš oficiāli atzīts par mača labāko spēlētāju.

Otro maču Latvijas futbolisti aizvadīs sestdien, kad plkst. 18.10 tiksies ar Igauniju, bet turnīru svētdien noslēgs Lietuvas un Igaunijas savstarpējā spēle.