Stāsts par Latvijas Žēlsirdīgo māsu kustības dibinātāju

Apollo
2 komentāri

Dzērbenes draudzes skolas darbinieku Toma un Paulīnas Gailīšu piektais bērns, meita Marta, piedzima saltā, spoži zvaigžņotā 1880. gada decembra naktī, kad baltajā Dzērbenes baznīcā klusi skanēja Ziemassvētkus gaidošie zvani. Ne zvaigznēm kaisīts, tomēr Visaugstākā svētīts izrādījās Martas Celmiņas piecdesmit septiņus gadus garais šīszemes ceļš, piedzīvojot lielu mīlestību un strādājot darbu, kura lielākā alga nebija laicīga bagātība, bet gan simtu un tūkstošu cilvēku neizmērojama pateicība par izglābto veselību un dzīvību. Marta Celmiņa – medmāsa, varonīgo latviešu strēlnieku «baltais eņģelis», Latvijas Žēlsirdīgo māsu kustības dibinātāja. 

Stāsts par Latvijas Žēlsirdīgo māsu kustības dibinātāju

Foto: Publicitātes foto

Hugo viņu sauca par savu Andromedu, jo abi vienlīdz stipri mīlēja zvaigznes un vienlīdz spoži dega tām līdzās. Viņi satikās, lai izšķirtos, un šķīrās, lai no jauna satiktos. Hugo Celmiņš – Latvijas brīvības cīņu dalībnieks, ievērojams sabiedriskais darbinieks (vairākus gadus valsts ministru prezidents un Rīgas pilsētas galva), komunistu terora upuris.  

Labais un ļaunais eksistē cieši līdzās. Viss atrodas līdzsvarā. Un tomēr labā uz pasaules noteikti ir vairāk, jo kā gan citādi mēs varētu izdzīvot?

«Nākotne... Vai mūsu bērniem un bērnu bērniem būs iespējams tas, par ko mēs tagad cīnāmies? Vai tā beidzot būs meklētā un gaidītā laimes zeme?» 1905. gada rudenī Marta jautā savā dienasgrāmatā, kuras fragmenti izmantoti grāmatā. Laimes zeme – brīva Latvija – mums šodien pieder. Vai protam tajā justies laimīgi?»

  • Nosaukums: «Marta, mana Andromeda»
  • Autors: Inguna Bauere
  • Izdevniecība: «Jumava»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv