Stepanova atvadu spēlē Latvija zaudē Somijai

Latvijas izlases futbolisti šovakar pārbaudes spēlē «Skonto» stadionā ar 0:2 zaudēja Somijas valstsvienībai.

Ivans Lukjanovs & Teemu Pukki

Latvijas izlases aizsargam Igoram Stepanovam šī bija 100. un pēdējā spēle valstsvienības rindās. 35 gadus vecais Stepanovs maču pret Somiju sāka Latvijas izlases pamatsastāvā. Pieredzējušais aizsargs laukumā pavadīja apmēram desmit minūtes, bet pēc tam viņu nomainīja Žigajevs.

Stepanovs Latvijas izlasē debitēja 1995. gadā un valstsvienības rindās kopumā aizvadīja 100 spēles, kurās guva četrus vārtus. Stepanovs ir septiņkārtējs Latvijas čempions kopā ar «Skonto» komandu, bet 2002. gadā aizsargs kļuva par Anglijas premjerlīgas čempionu Londonas «Arsenal» sastāvā. 2005. gadā Stepanovs tika atzīts par labāko Latvijas futbolistu.

Mača 58. minūtē Kaspers Hemeleinens atklāja spēles rezultātu, lai gan neilgi pirms tam Jurijs Žigajevs bija «nodrebinājis» somu vārtu pārliktni. Kopumā šis Žigajeva sitiens drīzāk bija izņēmums, nevis likumsakarība, jo Latvijas futbolisti uz Somijas izlases fona izskatījās ļoti pabāli. Pārsteigums nebija arī Somijas komandas otrie vārti, kad Ivanova un Vaņina nesaprašanos 87. minūtē izmantoja Timo Furuholms.

Šobrīd FIFA rangā Latvijas izlase ir 83. vietā, bet Somijas valstsvienība ieņem 75. pozīciju.