Stradiņa slimnīcā nieres transplantācijas neesot atteiktas

Apollo
0 komentāru

Neskatoties uz līdzekļu samazinājumu, nieres transplantācijas operācijas Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā tiek veiktas un nevienam nav atteiktas, aģentūru LETA informēja Stradiņa slimnīcā.

Stradiņa slimnīcas 2.Nieres transplantācijas nodaļas vadītājs Jānis Bicāns uzsver, ka, lai gan valsts programmai nieru transplantācijai finansējums ir beidzies, slimnīca to turpina darīt, ja tas ir dzīvībai svarīgi.

Līdz šim visas operācijas ir notikušas par slimnīcas līdzekļiem, bet pacienta līdzmaksājums ir 12 lati, taču ir iespējams operāciju veikt arī par maksu.

Bicāns skaidro, ka nieres transplantācija kā maksas pakalpojums pacientam izmaksātu nedaudz pāri 10 000 latu, taču mediķis uzsver, ka pagaidām visas līdz šim notikušās transplantācijas operācijas bijušas par slimnīcas līdzekļiem un pacientiem par tām maksāt nevajadzēja.

Kā ziņots, Latvijā ir aptuveni 65 cilvēki, kuri gaida rindā uz nieres transplantācijas operāciju un trīs reizes nedēļā dodas uz slimnīcu, lai gulētu pie mākslīgās nieres.

Saistībā ar nepilno finansējumu slimnīcas vadība jūlijā bija devusi rīkojumu pārtraukt nieres transplantācijas operācijas. Slimnīcas valdes loceklis Modris Dzenītis norādīja, ka tiek veikti aprēķini, cik šādas operācijas varētu izdarīt.

«Pagaidām konkrētu skaitli nevaru pateikt - 10, 15, iespējams, 25 operācijas, tas viss atkarīgs no finansēm.«

Kā ziņots, ja pirmajā pusgadā valsts finansējums Stradiņa slimnīcai bija 22 miljoni latu, tad otrajā pusgadā atvēlēti tikai 6,5 miljoni latu. Līdz ar to Stradiņa slimnīcā patlaban var sniegt tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību, tomēr arī tai līdzekļi šā gada rudenī varētu beigties, norādīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Arnolds Atis Veinbergs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv