Strauji pieaudzis 50 līdz 59 gadus vecu interneta lietotāju skaits

Apollo
0 komentāru

Pēdējo sešu mēnešu laikā internetu izmantojuši vidēji 62% jeb 1,1 miljons Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. No tiem regulāri pēdējo septiņu dienu laikā tīmekli izmantojuši 57% aptaujāto. Tas ir par trim procentiem vairāk nekā 2009. gada vasarā, liecina pētījumu aģentūras «TNS Latvia» jaunākie interneta auditorijas apkopotie rezultāti.

Strauji pieaudzis 50 līdz 59 gadus vecu interneta lietotāju skaits

Foto: «Scanpix»/AP

Salīdzinot 2008. un 2009. gada interneta izmantošanu dažādās mērķa grupās, šogad kopumā interneta lietotāju īpatsvars pieaudzis par sešiem procentiem. Visstraujākais interneta lietotāju pieaugums bijis vecumā no 50 līdz 59 gadiem — tas ir 10% pieaugums. Šajā vecumā grupā vidēji katrs trešais iedzīvotājs pēdējo septiņu dienu laikā ir izmantojis internetu.

Saskaņā ar jaunākajiem pētījuma rezultātiem joprojām turpina pieaugt ar interneta pieslēgumu aprīkoto mājsaimniecību skaits. 2009. gada rudenī interneta pieslēgums bija pieejams vidēji 56% Latvijas mājsaimniecību, kas ir par sešiem procentiem vairāk nekā 2008. gada rudenī.

Aptuveni puse jeb 53% mājsaimniecību, kurās ir interneta pieslēgums, internetu abonē atsevišķi, bet pārējās mājsaimniecībās interneta pakalpojumus abonē komplektā ar televīzijas vai telefonsakaru pakalpojumiem.

Jāatzīmē, ka salīdzinoši biežāk mājas komplektus izvēlas pilsētu iedzīvotāji ārpus Rīgas, bet rīdzinieki biežāk dod priekšroku interneta pakalpojumu abonēšanai atsevišķi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv