Strēlniekam 15 punkti Ukrainas čempionātā

1 komentārs

15 punktus Ukrainas čempionāta spēlē svētdien guva latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks, tomēr viņa pārstāvētā un Ainara Bagatska trenētā valsts čempionvienība Kijevas «Budiveļņik» ar 71:75 (10:20, 23:16, 17:15, 21:24) izbraukumā piekāpās Andreja Šeļakova pārstāvētajai «Odessa» komandai.

Pēc tam, kad pēdējās minūtes sākumā Strēlnieks desmit sekunžu laikā guva piecus punktus, «Budiveļņik» pietuvojās pretiniekiem līdz 69:71, tomēr neko vairāk viesi paveikt nespēja.

Strēlnieks nospēlēja 33 minūtes un 50 sekundes, trāpot vienu no trim izpildītajiem divpunktu metieniem, visus trīs tālmetienus un visus četrus soda metienus.

Tāpat latvietis izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja trīs noteikumu pārkāpumus, tiekot pie 22 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrs augstākais rādītājs mačā.

Savukārt Šeļakovs laukumā pavadīja 17 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā guva divus punktus, realizējot vienīgo izpildīto divpunktu metienus. Tāpat centra spēlētājs tika pie piecām atlēkušajām bumbām un trim piezīmēm, nopelnot septiņus efektivitātes koeficienta punktiem.

Čempionāta kopvērtējumā līdere ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs ir «Doņeck» komanda, bet tai ar septiņām uzvarām astoņās cīņās seko «Himik» vienība, bet trešajā vietā ar septiņām uzvarām deviņos mačos seko «Odessa».

«Budiveļņik» vienība ar pieciem panākumiem deviņās spēlēs joprojām ir septītā, Žaņa Peinera pārstāvētā, kā arī Agra Galvenovska un Artūra Štālberga trenētā «Mykolaiv» vienība ar divām uzvarām sešās cīņās ieņem desmito vietu, Ivara Timermaņa pārstāvētā Čerkasu «Mavpi» ar vienu panākumu septiņos mačos atrodas 12.pozīcijā, bet pēdējo, 14.vietu ieņem Dņeprodzeršinskas «Dņipro-AZOT» komandu, kurā galvenā trenera asistents ir Guntis Endzels. Tā cietusi sešas neveiksmes tikpat spēlēs.