Štrombergs izcīna uzvaru pēdējās sacensībās pirms NBL fināla

Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs piektdien izcīnīja uzvaru ASV Nacionālās riteņbraukšanas līgas (NBL) čempionāta «pēdējās iespējas» kvalifikācijas sacensībās, vēsta «bmxlatvia.com».

Štrombergam tā bija devītā uzvara šīs sezonas 11 aizvadītajās sacensībās.

Otro vietu piektdien izcīnīja Rendijs Stumphausers, bet trešajā vietā ierindojās Kristiāns Beserins.

Jau sestdien sāksies NBL lielais fināls, pēc kura kļūs zināms NBL Amerikas čempions.

Pirms šīs sezonas nevienam latviešu BMX braucējam nebija izdevies izcīnīt uzvaru «Pro» sacensībās Amerikā, kurās Štrombergs saimnieko jau no gada sākuma, pietuvojoties ļoti tuvu tam, lai būtu pirmais latviešu sportists, kas izcīna Amerikas čempiona titulu šī sporta veida dzimtenē.

NBL kopvērtējumā pirms lielā fināla Štrombergs ar 200 punktiem ieņem pirmo vietu. Otrajā vietā ar 185 punktiem atrodas Stumphausers, kuram ar 170 punktiem seko Beserins.

Par izcīnītu pirmo vietu sportists saņem 25 punktus, par otro - 22 punktus, trešā vieta garantē 20 punktus, ceturtā pozīcija dod 18 punktus, piektā - 16 punktus, sestā - 15 punktus, septītā - 14 punktus, bet astotā vieta sportista kontu papildina ar 13 punktiem.