Sūna partijā «Solidaritāte» grib iesaistīt 10–20 tūkstošus biedru

Apollo
0 komentāru

Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) vadītājs Agris Sūna vēlētos, lai viņa veidotā partija «Solidaritāte» kļūtu par masveida kustību ar 10 līdz 20 tūkstošiem biedru.

Agris Sūna

Agris Sūna.

Foto: AFI

Sūna portālam «Apollo» pastāstīja, ka pagaidām nevar prognozēt, cik cilvēku iesaistīties jaunajā partijā, bet viņš kritizēja Latvijas politiskos spēkus, ka lielākajā no partijām ir ap 1500 biedu. Tā nav nekāda tautas pārstāvniecība, uzsvēra Sūna.

Kā pozitīvu piemēru arodbiedrības vadītājs minēja Lietuvu, kur esot partijas ar 10 līdz 20 tūkstošiem biedru. Tas būšot arī «Solidaritātes» mērķis.

Tāpat LAPA vadītājs uzsvēra, ka partija būs kreisi noskaņota. Esot jāizbeidz tas, ka par labējām partijām balso latvieši, bet par kreisajām — krievi. Tagad grūtības visiem esot vienas un tās pašas, teica Sūna. Viņš uzsvēra, ka «Solidaritāte» aizstāvēs gan latviešu, gan krievu intereses.

Partijā būšot arodbiedrību pārstāvji, tomēr Sūna nevarēja pateikt, vai tajā iesaistīsies arī citi arodbiedrību līderi. Pēc LAPA vadītāja sacītā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers partijas dibināšanas iniciatīvu atbalsta, bet tajā pašā laikā viņam esot «smuka alga arodbiedrībā». Savukārt Sūna par LAPA vadīšanu nesaņemot ne santīma.

Agris Sūna uzsvēra, ka nebūtu izlēmis dibināt jaunu partiju, ja pašreizējie politiskie spēki būtu ieklausījušies arodbiedrībās un veidojuši sociālo dialogu.

Patlaban «Solidaritātes» dibināšanas iniciatīvas grupā ir nedaudz virs 40 cilvēkiem, sacīja policistu arodbiedrības vadītājs. Partijas dibināšana paredzēta 15. augustā.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv