Svaigpienu tirgo arī lielveikalos

Apollo
0 komentāru

Svaigais piens, kas nav izgājis piena pārstrādes uzņēmumu starpniecības ceļu, pamazām nonāk ne tikai tirgos, bet arī lielveikalos, sestdien vēstī laikraksts «Latvijas Avīze».

Svaigpienu tirgo arī lielveikalos

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šonedēļ divos SIA «ELVI grupa» veikalos Kuldīgā sāka pārdot tieši no zemnieku saimniecības — Gudenieku pagasta «Birzmaļiem» — atvesto pienu. Bet jau gada sākumā pārdošanu sāka SIA «Iepirkuma grupa» veikali, savukārt trīs «Maxima» dižveikalos Rīgā pircēji svaigu pienu, iespējams, varēs nopirkt jau nākamajā nedēļā, norāda laikraksts.

SIA «ELVI grupa» pārstāve Vineta Grigāne uzsver: pārsteigusi Kuldīgas puses saimnieka uzņēmība piedāvāt arī svaigi slauktu, rūpnieciski neapstrādātu pienu, jo, lai tas būtu iespējams, zemniekiem jānokārto ļoti daudz formalitāšu un ne katrs to ir gatavs uzņemties. Viņa sola: ja būs pieprasījums, pienu pārdos arī citos šīs grupas veikalos.

Piena pārstrādes uzņēmumu pārstāvji šos procesus, kas varētu tiem radīt konkurenci, vērtē piesardzīgi. AS «Rīgas piena kombināts» preses sekretāre Līga Rimšēviča: «Ietekmi vērtēt ir pāragri, jo kopš pārdošanas sākšanas ir pagājis pārāk īss laiks.» Eksperti norāda: apsveicama ir piena ražotāju uzņēmība tikt līdz lielveikalu plauktiem, tomēr visas nozares problēmas šī rīcība neatrisinās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv