Šveice «bullīšos» pārspēj Baltkrieviju, ceturtdaļfinālā pret ASV

Vankūveras olimpisko spēļu play-off mačā par vietu ceturtdaļfinālā Šveices hokejisti ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Baltkrievijas izlasi.

Spēles rezultāts tika atklāts jau 59. sekundē, kad baltkrievus vadībā izvirzīja Aleksejs Kaļužnijs. Bet pirmā perioda 13. minūtē Šveices komanda panāca izlīdzinājumu - skaitlisko vairākumu realizēja Žuljēns Šprungers.

Otrās trešdaļas 8. minūtē šveicieši vēlreiz izmantoja vairākumu, kad Andreju Mezinu pārspēja Hnats Domeničelli, tomēr perioda 16. minūtē Baltkrievijas izlase atjaunoja līdzsvaru rezultātā - vairākumā vārtus guva Konstantīns Zaharovs.

Ne trešajā periodā, ne papildlaika desmit minūtēs vārtus nevienai no komandām gūt neizdevās, tādejādi ceturtdaļfinālists noskaidrojās pēcspēles metienu sērijā.

«Bullīšu» sērijā Šveices izlasē ar precīziem metieniem izcēlās Tomass Derunss un Romāno Lemms, bet Baltkrievijas komandas labā vienīgo precīzo metienu šajā sērijā izpildīja Dmitrijs Meļeško.

Šveiciešu vārtsargs Jonass Hillers šajā mačā atvairīja 20 no 22 pretinieku metieniem, bet Mezins tika galā ar 41 no 43 metieniem.

Ceturtdaļfinālā Šveices hokejisti tiksies ar ASV valstsvienību, kurai apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē tika zaudēts ar 1:3.