Šveice pieveic Itāliju, Dānijas hokejisti pārspēj arī ASV Video

Pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra otrās spēļu kārtas mačos šodien uzvaras izcīnīja Šveices un Dānijas valstsvienības.

Šveice pieveic Itāliju, Dānijas hokejisti pārspēj arī ASV

B apakšgrupā, kurā spēlē arī Latvijas izlase, Šveices hokejisti ar 3:0 uzvarēja Itālijas valstsvienību.

Pirmās trešdaļas pirmajā pusē šveicieši pilnībā bija pārņēmuši iniciatīvu, par ko liecināja arī metienu attiecība (11-0 par labu Šveicei), tomēr itāliešu vārtsargs Daniels Bellisimo darbojās nevainojami. Perioda otrajā pusē Itālijas izlase minūti un 40 sekundes spēlēja lielajā vairākumā, bet pēc tam izveidoja vēl pāris bīstamus momentus, taču arī Martins Gerbers šveiciešu vārtos palika nepārspēts.

Otrās trešdaļas 2. minūtē Šveices komanda beidzot guva vārtus, ka pretuzbrukumā precīzu metienu izpildīja Tibo Monnē (1:0). Trešdaļas turpinājumā šveicieši turpināja uzbrukt vairāk, bet itālieši atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem, taču rezultāts palika nemainīgs.

Trešajā periodā Šveices izlase turpināja uzbrukt un 7. minūtē ar ļoti precīzu metienu 2:0 vairākumā panāca Damjēns Bruners. Bet 16 sekundes līdz cīņas beigām Martins Pluss iemeta ripu tukšos Itālijas komandas vārtos, uzstādot spēles galarezultātu - 3:0.

Citā mačā Dānijas valstsvienība sarūpēja vēl vienu sensāciju, papildlaikā ar 2:1 pieveicot ASV hokejistus.

Pirmajās 20 spēles minūtēs vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas 9. minūtē Larss Ellers realizēja skaitlisko vairākumu, izvirzīdams Dānijas izlasi vadībā. Amerikāņi atspēlējās jau pēc trim minūtēm, kad Kīts Jendls vairākumā panāca 1:1. Trešajā periodā vārti netika gūti, bet papildlaika 3. minūtē Stefans Lassens nodrošināja dāņiem uzvaru.

Atgādinām, ka turnīra pirmajā mačā Dānija ar 4:1 uzvarēja Somiju, bet ASV ar 1:2 pagarinājumā zaudēja Vācijai.

Šovakar notiks vēl divas spēles, kurās Latvijas hokejisti spēkosies ar Kanādu, bet mājinieki vācieši cīnīsies ar Somiju.