Šveices hokejisti pēc 78 gadu pārtraukuma iekļūst PČ finālā Video

103 komentāri

Pasaules čempionāta otrajā pusfināla spēlē šovakar Stokholmā Šveices valstsvienība ar 3:0 pieveica ASV izlases hokejistus, izcīnot devīto uzvaru deviņās turnīra spēlēs.

Šveices hokejisti pēc 78 gadu pārtraukuma iekļūst PČ finālā

Šveices izlase līdz šim vienīgo reizi starp pasaules divām spēcīgākajām komandām bija iekļuvusi 1935. gadā.

Jau vienā no pirmajiem šveiciešu uzbrukumiem Juliāns Vokers trāpīja pa vārtu pārliktni un arī pirmās trešdaļas turpinājumā Šveices izlasei piederēja gana liels pārsvars, par ko liecināja arī metienu attiecība 18 pret 9. Perioda pirmajā pusē šveiciešiem bija vairākas teicamas iespējas gūt vārtus, taču amerikāņu glāba vārtsargs Džons Gibsons, bet trešdaļas otrajā pusē pāris iespējas izcelties bija arī ASV komandai.

Otrā perioda sākumā pa vārtu stabiņu trāpīja Šveices izlases uzbrucējs Simons Mozers, turklāt drīz pēc tam šveicieši pirmoreiz mačā spēlēja vairākumā, ko gan neizdevās pārvērst vārtu guvumā. Tomēr trešdaļas 11. minūtē Šveices valstsvienībai beidzot izdevās atklāt spēles rezultātu, kad no Martina Plusa piespēles precīzi meta Nīno Nīderraiters, gūstot savus piektos vārtus turnīrā. Perioda turpinājumā abām komandām bija iespējas gūt vārtus, bet trešdaļu amerikāņi noslēdza vairākumā.

Trešā perioda ievadā šveicieši 17 sekundes spēlēja piecatā pret trim amerikāņiem, tomēr palielināt pārsvaru nespēja, jo atkal teicami vārtos darbojās Gibsons. Trešdaļas vidū Šveices komandai vēlreiz neizdevās realizēt skaitlisko pārsvaru, bet drīz pēc tam aci pret aci ar amerikāņu vārtsargu izskrēja Juliāns Vokers, dubultojot šveiciešu pārsvaru. Atliku;šajā laikā amerikāņi centās atspēlēties, nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties nespēja, bet jau tukšos vārtos trešo ripu iemeta Reto Suri.

Atgādinām, ka pirmajā pusfināla cīņa šodien Zviedrijas valstsvienība ar 3:0 pārspēja Somijas izlases hokejistus.

Svētdien, plkst. 17.00 sāksies spēle par bronzas medaļām, bet plkst. 21.30 laukumā dosies abi finālisti.