Šveices politiķis draud atklāt Vācijas politiķu krāpšanos ar nodokļiem

Apollo
0 komentāru

Šveices galēji labējais politiķis piedraudējis publiskot datus par Vācijas vadošām amatpersonām piederošiem slepeniem banku kontiem Šveices bankās, ja Berlīne iegādāsies datus par Šveices banku kontu īpašniekiem.

Šveices politiķis draud atklāt Vācijas politiķu krāpšanos ar nodokļiem

Foto: Scanpix/Reuters

Galēji labējās Šveices Tautas partijas (SVP) deputāts Alfrēds Hērs intervijā laikrakstam «Bild» solīja, ka viņa partija strādās pie likumu izmaiņas, lai ļautu publiskot šos vārdus.

«Bild», atsaucoties uz avotiem Šveices finanšu sistēmā, raksta, ka slepeni konti Šveices un Lihtenšteinas bankās ir arī Vācijas politiķiem un tiesnešiem.

Kā jau ziņots, Šveice ir dziļi neapmierināta par Vācijas valdības plāniem iegādāties nozagtu kompaktdisku, kas satur ziņas par 1500 Šveices banku kontu īpašniekiem.

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible šonedēļ paziņoja, ka Berlīne ir gatava maksāt anonīmā diska pārdevēja pieprasītos 2,5 miljonus eiro (1,89 miljonus latu).

Kopš tā laika Vācijas Bādenes-Virtembergas federālās zemes vadība saņēmusi piedāvājumu iegādāties disku, kas satur datus par 2000 Vācijas pilsoņu, kuri, iespējams, nav maksājuši nodokļus.

Kā raksta laikraksts «Frankfurter Rundschau», otrajā diskā ir dati par Šveices banku UBS un «Credit Suisse», kā arī par apdrošināšanas uzņēmuma «Generali» klientiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv