Svendsenam zelts, Bjerndālenam desmitā medaļa, Piksonam 37. vieta

Vankūveras olimpisko spēļu biatlona sacensībās 20 kilometru individuālajā distancē ceturtdienas vakarā no Latvijas biatlonistiem augstāko vietu ieguva Edgars Piksons, kurš finišēja 37. vietā.

Emil Hegle Svendsen

Uzvaru sacensībās izcīnīja Norvēģijas biatlonists Emīls Hegle Svendsens, kurš šaušanā kļūdījās vienu reizi, tādejādi Norvēģija ceturtdien tika arī pie 101. zelta godalgas ziemas spēļu vēsturē. Bet sudraba medaļas izcīnīja uzreiz divi biatlonisti - norvēģis Ūle Einārs Bjerndālens un negaidīti baltkrievs Sergejs Novikovs, kuri abi uzrādīja identisku laiku un no Svendsena atpalika par 9,5 sekundēm.

Bjerndālens kļuvis tikai par ceturto sportistu un pirmo biatlonistu ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kuram izdevies izcīnīt desmit godalgas.

Piksons ar divām kļūdām šautuvē uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 30 sekundes un ieguva 37. vietu. Kristaps Lībietis ar trim kļūdām finišēja 70. vietā, Kaspars Dumbris ar piecām kļūdām ierindojās 73. vietā, bet ļoti neveiksmīgi ceturtdienas vakarā startēja Ilmārs Bricis, kurš šaušanā pieļāva sešas kļūdas un ierindojās tikai 74. vietā 88 dalībnieku vidū.