Svendsens izcīna uzvaru Pasaules kausa biatlonā kopvērtējumā

Norvēģijas biatlonists Ēmils Hegle Svendsens palika tikai 14. vietā Pasaules kausa izcīņas pēdējā posmā 15 kilometru masu starta sacensībās, taču ar to pietika, lai uzvarētu sezonas kopvērtējumā, jo viņa galvenais konkurents austrietis Kristofs Zumans ierindojās tikai 23. vietā.

Emil Hegle Svendsen

Sacensībās uzvarēja austrietis Dominiks Landertingers, kurš par 3,6 sekundēm apsteidza vācieti Arndu Pfeiferu un par 11,2 sekundēm norvēģi Halvaru Hannevoldu, kurš pēc šīs sezonas beigs aktīvās karjeras gaitas. Landertingers četrās šaušanās kļūdījās vienu reizi, kamēr otrās un trešās vietas ieguvēji ugunslīnijās bija precīzi.

Pasaules kausa izcīņas visu distanču kopvērtējumā Svendsens izcīnīja 828 punktus, Zumans - 813, bet trešo vietu ieguva Krievijas biatlonists Ivans Čerezovs ar 782 punktiem.

Mazo Kristāla globusu masu starta disciplīnā izcīnīja Krievijas biatlonists Jevgeņijs Ustjugovs ar 197 punktiem, otrais palika Svendsens ar 163 punktiem, bet trešais Pfeifers, kurš sezonas laikā ieguva par diviem punktiem mazāk nekā Svendsens.

Latvijas biatlonisti masu starta sacensībās nestartēja, jo tam kvalificējās tikai 30 labākie biatlonisti pēc Pasaules kausa kopvērtējuma. Bricis tajā ar 104 punktiem ieņēma 55. vietu šajā sezonā. Pasaules kausa kopvērtējumā atrodas vēl viens Latvijas biatlonists Edgars Piksons, kurš ar četriem punktiem palika 115. vietā.

Pasaules kausa posms svētdien noslēgsies ar jaukto stafeti, kurā Latvijas komanda nestartēs.

LETA jau ziņoja, ka Vācijas biatloniste Magdalēna Noinere uzvarēja 12,5 kilometru masu starta sacensībās, nodrošinot triumfu šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.