Svešvalodu vēlētos mācīties pie Vīķes Freibergas, Mārtiņa Freimaņa un Aleksandras Kurusovas

Apollo
0 komentāru

«Skrivanek Baltic» Valodu skola janvārī aptaujāja svešvalodu pasniedzējus un interneta lietotājus par cilvēku mācīšanās īpatnībām un populārākajiem stereotipiem. Interneta lietotājiem aptaujā bija jānorāda pie kādam slavenībām viņi vēlētos mācīties svešvalodu. Kā savu svešvalodas pasniedzēju 37% labprāt vēlētos redzēt eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, 25% vēlētos mācīties svešvalodu pie mūziķa Mārtiņa Freimaņa, dejotājas Aleksandras Kurusovas (19%) un dziedātājas Ellas (13%).

Svešvalodu vēlētos mācīties pie Vīķes Freibergas, Mārtiņa Freimaņa un Aleksandras Kurusovas

Foto: Lita Krone/LETA

Savukārt piektā daļa aptaujāto norādīja, ka nav svarīgi pie kura sabiedrībā atpazīstama cilvēka mācīties, jo galvenais, lai viņš šo valodu zinātu ļoti labā līmenī. Vislabprātāk pie kāda no latviešu slavenībām aptaujātie mācītos angļu valodu (33%), kā arī spāņu (27%) un itāliešu valodu (27%).

Izrādās, ka respondenti uzskata, ka viscentīgākie mācībās ir bruneti un brunetes, bet par vismazāk centīgākajiem atzīti blondīni un blondīnes.

Svešvalodu pasniedzēji, daloties savos novērojumos, atklāj, ka cilvēki ziemā svešvalodas mācās cītīgāk un centīgāk, savukārt pavasarī kļūst izklaidīgāki. Tāpat 84% aptaujāto pasniedzēju norāda, ka sievietes nodarbībās ir aktīvākas un centīgākas nekā vīrieši. Aptaujā svešvalodu pasniedzēji kā galveno iemeslu savu studentu motivācijai mācīties svešvalodas min valodu zināšanu nepieciešamību darbā, otrs biežāk minētais iemesls – vēlme strādāt ārvalstīs..
Daļa aptaujāto pasniedzēju ir novērojuši, ka cilvēki, kārtojot mācību noslēguma pārbaudījumus, bieži vēlas iegūt augstāku zināšanu līmeni par saviem valodu mācību kursa biedriem un būt labākie studenti grupā. Valodu mācībās ieguldītie finansiālie līdzekļi ir tikai otrs motivējošais iemesls veiksmīgai zināšanu pārbaudes nokārtošanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv